ЄС може використати доходи від активів олігархів під санкціями для відбудови України — Bloomberg

ЄС може використати доходи від активів олігархів під санкціями для відбудови України — Bloomberg

ЄС може використати доходи від активів олігархів під санкціями для відбудови України — Bloomberg
.

Європейський Союз може запропонувати використання доходів від активів, вилучених у олігархів, які потрапили під санкції, для фінансування відбудови України. Про це пише Bloomberg.

Європейська комісія вважає, що масштаби потреби виходять за межі можливостей блоку. І в середу, 18 травня, запропонує також використовувати нові гранти, що надходять від держав-членів і третіх країн, згідно з проектом пропозиції плану ЄС, який бачив Bloomberg.

“З огляду на масштаби позик, які, ймовірно, знадобляться, комісія також може бути уповноважена залучати фінансування для позик на ринках капіталу від імені ЄС”, – йдеться у проєкті.

За даними Bloomberg, виконавчий орган ЄС запропонує фінансовий пакет у координації з союзниками та іншими організаціями, щоб допомогти покрити фінансовий зазор України у розмірі 15 мільярдів доларів протягом наступних трьох місяців.

Як пише Bloomberg, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав у понеділок своїм колегам з ЄС, що, за словами людей, знайомих з обговоренням, у законопроєкті про реконструкцію може йтися про трильйон євро (1,1 трлн доларів).

Комісія запропонує Києву кредити на суму від 7 до 9 мільярдів євро для фінансування нагальних законопроектів уряду як частину пакету, що ще обговорюється. Згідно з проєктом пропозиції, країни-члени запропонують нові гарантії, які дозволять блоку пропонувати довгострокові позики, а гранти з бюджету ЄС субсидуватимуть виплати відсотків.

Для довгострокової реконструкції комісія запропонує створити об’єкт під назвою “Відбудуй Україну”.

За даними Bloomberg, у рамках ініціативи ЄС буде досліджувати використання конфіскованих активів у росіян, які потрапили під санкції після початку війни в Україні. Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер заявив в інтерв'ю кільком європейським газетам, що Берлін готовий розглянути можливість арешту резервів російського центрального банку за кордоном і використати ці гроші для фінансування реконструкції.

ЄС усвідомлює, що йому доведеться профінансувати левову частку відбудови України протягом наступних десяти років або більше, пише Bloomberg. Ці зусилля мають поєднувати фінансування ЄС, внески держав-членів і підтримку європейських фінансових установ, включаючи Європейський інвестиційний банк, сказав чиновник ЄС.

Пропозиція блоку з’явиться, коли США оголосять новий план Маршалла щодо відбудови України, що відображає масштабну програму Вашингтона для Європи після Другої світової війни. “Зрештою, Україні знадобиться величезна підтримка та приватні інвестиції для реконструкції та відновлення, подібно до відновлення в Європі після 1945 року”, – заявила міністр фінансів США Джанет Єллен у промові в Брюсселі у вівторок, 17 травня.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 84. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок