Німеччина надасть Україні ще близько мільярда євро підтримки

Німеччина надасть Україні ще близько мільярда євро підтримки

Німеччина надасть Україні ще близько мільярда євро підтримки
Фото: Unsplash / Christian Wiediger

Німецький уряд планує виділити Україні короткострокову підтримку у розмірі близько мільярда євро, яку мають спрямувати на підтримку працездатності державної системи.

Як повідомляє Spiegel, про це заявив міністр фінансів Крістіан Лінднер перед зустріччю з його колегами з країн "Великої сімки".

"Йдеться про забезпечення дієздатності української держави", — зазначив посадовець.

Лінднер додав, що українці із винятковою хоробрістю боролися за мир та свободу, а також захищали цінності ліберальної демократії. Відтак "Велика сімка" поділяє відповідальність за долю України, переконаний він.

Раніше стало відомо, що Німеччина допоможе відновити систему охорони здоров'я в Україні, що постраждала внаслідок російського вторгнення, зокрема планується розвивати травматологічні та опікові центри для пацієнтів з особливо тяжкими травмами.

Що відомо

  • 19 травня Сенат Сполучених Штатів Америки підтримав виділення Україні пакету допомоги у розмірі 40 мільярдів доларів. Після цього відповідний документ буде направлений до Білого дому для підписання президентом Джозефом Байденом.
  • За даними Bloomberg, Європейський Союз може запропонувати використання доходів від активів, вилучених у олігархів, які потрапили під санкції, для фінансування відбудови України.
  • Міністерка закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила, що Сполучене королівство та інші країни "Великої сімки" розглядають можливість використання російських активів для фінансування відновлення України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 85. Текстовий онлайн

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок