Європарламент закликав до створення спецтрибуналу щодо військової агресії РФ

Європарламент закликав до створення спецтрибуналу щодо військової агресії РФ

Європарламент закликав до створення спецтрибуналу щодо військової агресії РФ
Ілюстративне фото/Flickr

Європейський парламент підтримав резолюцію із закликом до ЄС про створення спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії проти України. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякував Європарламенту за підтримку.

Про це міністр повідомив у своєму Twitter.

"Вдячний депутатам Європарламенту, які підтримали резолюцію із закликом до ЄС підтримати створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України та надати йому необхідні ресурси та підтримку", — написав він.

Він переконаний, що Україна та її союзники разом зможуть притягнути до відповідальності російське керівництво.

18 травня міністерка закордонних справ Ліз Трасс заявила, що Велика Британія підтримує створення міжнародного кримінального трибуналу, який судитиме президента Росії Володимира Путіна та інших росіян за вторгнення в Україну.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія введе війська на територію України. Путін заявив, що РФ проведе “військову операцію в Україні” на звернення самоназваних "Л/ДНР". Таким чином Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Одразу після звернення Путіна близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні зокрема і в Києві, а також житлові квартали.
  • 28 лютого прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
  • У березні МКС за зверненням 42 країн оголосив про початок розслідування воєнних злочинів внаслідок вторгнення РФ в Україну. Україна вимагатиме у міжнародних судах максимально жорсткого покарання для російських військовослужбовців, причетних до воєнних злочинів, аж до довічного ув’язнення.
  • 21 квітня генпрокурор США Меррік Гарленд повідомив, що Штати співпрацюють із Україною в межах розслідування воєнних злочинів російських військових.
  • 25 квітня заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов повідомив, що в Україні працюють над "Книгою катів”. Це збірник відомостей про кожного військового злочинця Росії, причетного до війни та звірств на території України.
  • Парламентська асамблея Ради Європи 28 квітня ухвалила резолюцію з пропозицією невідкладного створення міжнародного трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. Документ підтримали 115 депутатів ПАРЄ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 85. Текстовий онлайн

"Їм треба пройти через покаяння": в ОПУ розповіли про перспективи перемовин із Росією

Ракети та артилерія: Джонсон пообіцяв Україні додаткову військову допомогу

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок