ПАРЄ підтримала створення трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії

ПАРЄ підтримала створення трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії

ПАРЄ підтримала створення трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії
.

Парламентська асамблея Ради Європи 28 квітня ухвалила резолюцію з пропозицією невідкладного створення міжнародного трибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії в Україні. Документ підтримали 115 депутатів ПАРЄ.

У резолюції засуджується війна Росії проти України, що ведеться із застосуванням важкої зброї й супроводжується злочинами, імовірно скоєними російськими військовими, проти цивільного населення — зокрема стратами й сексуальним насиллям.

У зв’язку з цим Асамблея закликає міжнародну спільноту підтримати чинні розслідування воєнних злочинів в Україні, зокрема з боку Міжнародного кримінального суду, українських і закордонних правоохоронних органів.

Читайте також: Прокурор Гаазького трибуналу знову планує відвідати Україну

"Вони також повинні заснувати тимчасовий міжнародний кримінальний трибунал для розслідування й притягнення до відповідальності за злочини агресії на основі багатостороннього договору, укладеного групою держав, який може бути схвалений Генеральною Асамблеєю ООН і підтриманий Радою Європи", — йдеться в резолюції ПАРЄ.

За словами голови української делегації в Парламентській асамблеї РЄ Марії Мезенцевої, ухвалений документ став черговим кроком для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах в Україні.

"Ми з колегами з делегації стали першими з міжпарламентських організацій, які на такому високому рівні надали перший ескіз майбутнього трибуналу – очікуємо від держав-членів Ради Європи долучення до такої ініціативи та їх політичну відповідальність. Росія буде покарана – зло буде покаране", – зазначила вона.

Напередодні, 27 квітня, ПАРЄ ухвалила ще одну, загальнополітичну резолюцію, де закликала заснувати міжнародний трибунал проти військово-політичного керівництва Росії через розв'язану ним війну в Україні.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • 24 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія введе війська на територію України. Путін заявив, що РФ проведе “військову операцію в Україні” на звернення самоназваних "Л/ДНР". Таким чином Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Одразу після звернення Путіна близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні зокрема і в Києві, а також житлові квартали.
  • 28 лютого прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
  • У березні МКС за зверненням 42 країн оголосив про початок розслідування воєнних злочинів внаслідок вторгнення РФ в Україну. Україна вимагатиме у міжнародних судах максимально жорсткого покарання для російських військовослужбовців, причетних до воєнних злочинів, аж до довічного ув’язнення.
  • 21 квітня генпрокурор США Меррік Гарленд повідомив, що Штати співпрацюють із Україною в межах розслідування воєнних злочинів російських військових.
  • 25 квітня заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов повідомив, що в Україні працюють над "Книгою катів”. Це збірник відомостей про кожного військового злочинця Росії, причетного до війни та звірств на території України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 64. Текстовий онлайн

Чи може Путін постати перед судом? Генпрокурор Латвії вважає, що так

"Спочатку РФ планувала окупацію всієї України. Зараз — 5-6 областей" — Чмут і Жданов про війну, зброю та Придністров'я

Зустріч 40-ка міністрів на базі "Рамштайн" — це перше засідання військової антипутінської коаліції — Клімкін

"Якщо ми не позбавимося русифікації, то за 10-30 років матимемо таку ж війну" — інтерв'ю з Даніловим

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок