В окупованому Донецьку "мобілізували" понад 100 студентів медичного університету

В окупованому Донецьку "мобілізували" понад 100 студентів медичного університету

В окупованому Донецьку "мобілізували" понад 100 студентів медичного університету
Ілюстративне фото військовослужбовців на плацу. Фото: Getty Images

В окупованому Донецьку російська окупаційна влада примусово мобілізувала понад 100 студентів медичного університету.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"️Ректор університету Григорій Ігнатенко за вказівкою окупантів зібрав студентів на "обов’язкові збори", звідки їх забрали представники окупаційної адміністрації області. За таку "винахідливість і віддане служіння" ректор отримав від окупантів відзнаку", - повідомила вона.

Батькам студентів, яких примусово мобілізували, у виші повідомили, що після демобілізації вони будуть навчатись за індивідуальними програмами.

Загалом окупанти до лав своєї армії забрали 176 студентів.

Денісова зазначила, що примусова мобілізація на окупованих територіях є порушенням статті 51 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

"Вона суворо забороняє окупаційній державі змушувати осіб, які перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняється під владою сторони конфлікту або окупаційної держави, громадянами яких вони не є, служити в її збройних чи допоміжних силах", - повідомила вона.

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські окупаційні адміністрації відкривають нові кладовища, на яких ховають загиблих "мобілізованих".
  • 16-17 травня у Луганську пройшли стихійні акції протесту дружин та родичів примусово "мобілізованих" на війну проти України.
  • Росія проводить на тимчасово окупованих українських територіях приховану мобілізацію, а до лав збройних сил РФ планують призвати навіть жінок.
  • Армія РФ під дулами автоматів вивозить жителів Попасної до Первомайська та Стаханова, аби мобілізувати та змусити воювати проти України. Про це повідомив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.
  • На тимчасово окупованій території Луганської області російські окупанти проводять примусову мобілізацію. За відмову воювати проти України військові Росії погрожують чоловікам розстрілом. Про це у своєму телеграм каналі заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок