На дорогах Кіровоградщини відновили роботу камери відеофіксації порушень ПДР

На дорогах Кіровоградщини відновили роботу камери відеофіксації порушень ПДР

На дорогах Кіровоградщини відновили роботу камери відеофіксації порушень ПДР
Суспільне Кропивницький

Сім камер відеофіксації порушень правил дорожнього руху відновили роботу в Кіровоградській області, п’ять з них – у Кропивницькому. Їх відключили, коли після вторгнення Росії в Україні запровадили воєнний стан. За інформацією міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, 16 травня запрацювали 128 камер у 20 містах десяти регіонів України. Суспільне бачило, де саме і як працюють кропивницькі камери.

У Кропивницькому відновили роботу усіх п’яти камер відеофіксації. Дві з них – на перехресті вулиць Вокзальна та Габдрахманова. Про те, що на кілометровій ділянці дороги працюють камери відеоспостереження, водіїв попереджає відповідний знак. Камери встановлювали на ділянках доріг, де найбільше стається аварій через недотримання швидкісних обмежень – пояснив речник патрульної поліції області Дмитро Поперешняк: "Камери є на вулицях Вокзальна, Яновського, Полтавська та Холодноярська. Ці камери фіксують порушення встановлених обмежень швидкості руху на 20 та понад 50 кілометрів за годину".

На дорогах Кіровоградщини відновили роботу семи камер відеофіксації порушень ПДР
Знак, що попереджає про камери фіксації порушень ПДР. Суспільне Кропивницький

Зі слів речника патрульної поліції, перевищення швидкості – головна причина аварій у Кіровоградської області. За перший квартал 2022 року зафіксували 193 дорожньо-транспортні пригоди, причиною яких стало недотримання водіями безпечної або допустимої швидкості руху. Внаслідок цих аварій загинули семеро людей, 95 травмувалися.

Порівняльну статистику аварій при відключених та працюючих камерах не вели.

Чи захищена інформація з камер

Записи з камер автоматично передаються у Центр обробки даних автофіксації порушень правил департаменту патрульної поліції. За інформацією першого заступника начальника департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, у системі відеоспостереження створена система захисту інформації. Вона забезпечує її відновлення та запобігає від несанкціонованого доступу до інформації.

Експерт із кібербезпеки Костянтин Ткаченко, вкрасти інформацію з камер, встановлених на українських дорогах, складно: "По-перше, вони дуже дорогі, у них більш складне програмне забезпечення. Всі вони підключені до захищеної мережі, тобто хакери не можуть під’єднатися до них фізично. У небезпеці, скоріше, сервери, на які передається інформація, і люди, які мають доступ до зібраних даних".

Що кажуть водії

Водій Володимир Щегельський сказав, що попереджувальний знак бачив, проо те, що камери відновили роботу, не знав: "Війна чи не війна, а правил слід дотримуватись. Намагаюсь їздити за правилами, тому камери не лякають. Хочу, щоб усі за правилами їздили. Хай будуть камери".

Іншої думки Дмитро Бабак, який їде із Запорізької області у Київ: "Під час війни це зайве. Найголовніше – щоб "орки" не бачили, що відбувається в Україні через ці камери. А так – усе буде Україна".

Штрафи за перевищення швидкості

Максимально дозволена швидкість в межах міста – 50 кілометрів за годину. За перевищення дозволеної швидкості на понад 20 кілометрів за годину передбачений штраф у сумі 340 гривень, на понад 50 кілометрів за годину – 1700 гривень.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок