Народні депутати, які представляють у Верховній Раді України Кіровоградську область, продовжують працювати в умовах воєнного стану, зосередившись, переважно, на законотворчій діяльності та організації гуманітарної допомоги українським військовим та переселенцям. Про це Суспільному розповіла консультантка Громадянської мережі ОПОРА в області Тетяна Пташник. Вона дослідила діяльність депутатів з фракції "Слуга народу" Олександра Дануци (виборчий округ №99) Ігоря Мурдія (виборчий округ №100), Юрія Кузбита (виборчий округ №101) і позафракційних нардепів Олеся Довгого (виборчий округ №102) та Олега Воронька (виборчий округ №103) на 5 травня.
24 лютого 2022 року Верховна Рада затвердила указ президента про введення воєнного стану в Україні. Олександр Дануца, Ігор Мурдій, Олесь Довгий та Олег Воронько підтримали закон. Юрій Кузбит не голосував, натомість розмістив у соцмережах відео зі зверненням Володимира Зеленського про введення воєнного стану в Україні.
Законодавча діяльність
Усі п’ятеро працюють над законопроєктами, публікуючи у соціальних мережах дописи про роботу Верховної Ради. Найактивніший – Олександр Дануца. На 5 травня він долучився до розробки 19 законопроєктів. Серед них – про дистанційні засідання парламенту, встановлення винагород за добровільно передану військовим бойову техніку держави-агресора, забезпечення участі цивільних осіб у захисті України.
Юрій Кузбит став співавтором шести законопроєктів. Більшість стосувалися внесення змін до бюджету України. Депутат долучився й до написання постанови про визнання дій РФ геноцидом.
Олег Воронько долучився до трьох законопроєктів, серед яких – внесення змін до Податкового кодексу під час дій воєнного стану та постанови про визнання дій РФ геноцидом.
Співавторами одного законопроєкту стали Ігор Мурдій та Олесь Довгий. Перший долучився до ініціативи щодо дистанційних засідань парламенту, другий – до ініціативи обмежити обіг лікарських засобів, виготовлених у Росії та Білорусі.
Гуманітарна допомога
Олесь Довгий публікує у соціальних мережах звіти про допомогу військовим, переселенцям, медикам, створення споруд для захисту пам’яток Києва. Політик написав, що у лютому-квітні за його сприяння Збройним силам України передали позашляховик, ліки й аптечки, а родинам переселенців подарували понад дві тисячі рюкзаків. Особисто нардеп з однодумцями відправляли гуманітарні вантажі у Запоріжжя, Харків та Чернігів.

Олександр Дануца придбав холодильник для громадської організації і метал для протитанкових їжаків, сприяв доставці вантажу й закупівлі квадрокоптера, написав про купівлю автомобілів для військових, прихисток трьох родин харків’ян у власному недобудованому будинку, де готовий допомогти зробити ремонт.

Ігор Мурдій долучався до гуманітарної допомоги. Написав, що серед вантажів, які він зустрічав і про які домовлявся були харчі, дитяче харчування, засоби гігієни, одяг та взуття.

Знайти інформацію про гуманітарні ініціативи Юрія Кузбита та Олега Воронька Тетяні Пташник та Суспільному не вдалося. Політики не писали про надання гуманітарної допомоги у соціальних мережах.
Читайте також
- Кропивницькі депутати проголосували за перейменування більше двох десятків вулиць.
- У Кропивницькому погодили виділення землі для житла переселенцям.
- Працівники дитячої Кіровоградської обллікарні переказали частину заробітку на потреби армії.
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб