Кропивницькі депутати проголосували за перейменування більше двох десятків вулиць

Кропивницькі депутати проголосували за перейменування більше двох десятків вулиць

Кропивницькі депутати проголосували за перейменування більше двох десятків вулиць
Суспільне Кропивницький

Героїв Маріуполя, Чорнобаївська, Святослава Хороброго, Героїв-рятувальників і ще два десятка вулиць з новими назвами з’являться на мапі Кропивницького. За перейменування вулиць, назви яких пов’язані з Росією чи історією комуністичного руху, під час сесії проголосували міські депутати. Суспільне дізнавалось, які із запропонованих топонімічною комісією назв підтримали депутати.

Перелік вулиць, провулків та площі із запропонованими для них новими назвами міська топонімічна комісія оприлюднила 4 травня.

Площа Дружби народів

У липні 2020 року на площі демонтували орден "Дружби народів" з написом "СРСР". Назву площі не змінили. Член міської топонімічної комісії Олександр Чорний розповів, що спочатку комісія пропонувала відновити історичну назву площі – Кінна: "У відповідні ярмаркові дні тут відбувався продаж коней".

Після російського вторгнення в Україну обрали іншу назву – Міст-Героїв України. Та міські депутати її не підтримали, сказала депутатка Валентина Яремчук: "Під час обговорення дійшли до того, що це і не площа, як така. Це дорожнє кільце. Тому вирішили продовжити вулицю Маланюка".

За нові назви для вулиць проголосували одноголосно

За словами Валентини Яремчук, підтримали нові назви для 24 вулиць, внісши правки по двох з них: "Замість вулиці Пацаєва, яку планували перейменувати на вулицю Героїв Маріуполя, перейменували одну з найбільших магістральних вулиць – Родимцева. Тепер ця вулиця має нову назву. А також замість частини вулиці Волкова всю її перейменували на вулицю Героїв-рятувальників".

Читайте також: "Перейменування вулиць актуальне, як ніколи",– голова кропивницької топонімічної комісії.

Вулиця Добровольського

Одна з перейменованих вулиць – Добровольського у мікрорайоні Новомиколаївка. Олександр Чорний розповів, що її назвали на честь уродженця Одеси, радянського космонавта Георгія Добровольського, який загинув під час польоту. Її перейменування на честь Героя України Степана Чобану підтримали депутати: "Пропозиція назвати цю вулицю на честь Степана Івановича Чобану, який ціною власного життя врятував місто під час цієї війни, не викликала дискусій. Зв’язалися з родиною Героя, у них було побажання – якщо увічнювати пам’ять загиблого, то називати його ім’ям саме вулицю Добровольського, де свого часу вони жили".

Вулиця Водоп’янова

Нова назва – Чорнобаївська. Станіслав Красницький, яки живе на цій вулиці, підтримує перейменування: "Подвиг українців, дуже хороший стратегічний момент, який вороги не зрозуміли, а наші все правильно зробили, щоб вони більше не лізли на нашу територію. Взагалі, думаю, якщо ця вулиця буде так називатися, то будуть всі пам’ятати це місце там, а тут будуть знати, чому так назвали цю вулицю".

Житель вулиці Петро Пилипенко вважає, що перейменування, поки триває війна, не на часі, але рішення депутатів прийняв.

Внесення нових назв до реєстрів й заміна адресних табличок

Рішення про перейменування вулиць Кропивницького надішлють державному підприємству "Інформаційні системи"Основною метою діяльності є технічне, технологічне забезпечення створення та супроводження програмного забезпечення ведення автоматизованих систем Єдиних та Державних реєстрів., щоб внести нові назви до словників вулиць, провулків, об’єктів топоніміки і офіційно закріпити їх в усіх документах, реєстрах тощо – сказав секретар міської ради Олег Колюка: "Необхідно буде працювати з балансоутримувачами багатоквартирних будинків, з юридичними особами. Ми презентуємо типову форму адресної таблички, яку розробляють районні у місті ради – Фортечна і Подільська. На основі цієї типової форми можна буде замовляти самостійно і розміщувати у себе на будинках, не чекаючи централізованої заміни. Вартість таблички буде в межах 250-300 гривень".

Голова Подільської райради Володимир Стецюк показав зразок розробленої адресної таблички. Сказав, що на території Подільського району міста нову назву отримали дев’ять вулиць. На заміну табличок, сказав, мають 50 тисяч гривень: "Звичайно, цих коштів недостатньо. Але, думаю, спільно з міською радою ми знайдемо шляхи і збільшимо цю суму, оскільки питання наразі дуже актуальне. За правилами благоустрою, саме балансоутримувачі мають здійснювати заміну адресних табличок".

Кропивницькі депутати проголосували за перейменування більше двох десятків вулиць
Зразок типової адресної таблички. Фото Володимира Стецюка

За два тижні після оприлюднення нових назв вулиць в "Інформаційних системах" кропивничани можуть замінювати таблички на своїх будинках.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок