Родичі бійців на "Азовсталі" закликали Китай виступити посередником у процедурі екстракції

Родичі бійців на "Азовсталі" закликали Китай виступити посередником у процедурі екстракції

Родичі бійців на "Азовсталі" закликали Китай виступити посередником у процедурі екстракції
Маріуполь, дим над підприємством "Азовсталь", 29 квітня 2022 року. Фото: Getty Images

Родичі українських військових, які понад два місяці боронять Маріуполь на "Азовсталі" закликали Китай виступити посередником у переговорах щодо екстракціїЦя процедура передбачає переміщення з підконтрольної ворогові території до безпечної зони на території третьої держави з подальшим перебуванням там до повного закінчення бойових дій. бійців. За словами родичів, вивезти військових можна в Туреччину. І президент Туреччини Ердоган готовий прийняти їх.

Відповідну заяву озвучили на брифінгу 14 травня.

Ставр Вишняк, батько бійця "Азову", повідомив, що лідер Китайської народної республіки Сі Цзіньпін — "мабуть, єдина людина до якої ще можна звернутися". Він пояснив, що Росія має тісні економічні зв'язки з Китаєм, тому є імовірність, що Кремль погодиться на цю процедуру.

"Просимо лідера Китаю стати миротворцем у цій війні".

"Ми просимо його (Сі Цзіньпіня — ред.) зробити необхідні кроки для забезпечення і виконання процедури екстракції. Виступити посередником та третьою стороною і гарантом безпеки. Китай має давні тісні, економічні та політичні зв'язки з Росією та має на неї великий вплив, особисто на самого Путіна. Просимо його втрутитися і стати миротворцем у цій війні, стати рятівником наших бійців з "Азовсталі". Часу фактично немає, час іде на дні, години, секунди. У пеклі наші воїни побували, дайте їм можливість вступити на землю і побачити сонце. Вони на це заслужили", — сказав Ставр Вишняк.

Читайте також: "Я помираю кожен день", "Це не війна, це вбивства" — що розповіли родичі захисників "Азовсталі"

Ганна Івлєєва, дружина морського піхотинця, який зараз на "Азовсталі", повідомила, що поранені бійці не мають знеболювального, вимушені продовжувати стримувати військових РФ, а не боронять позиції тільки тяжкопоранені, зокрема ті, хто втратив кінцівки.

"На "Азовсталі" немає здорових бійців. Там є тяжкопоранені й середньої тяжкості поранення, але хлопці ідуть далі до бою. Є такі люди які отримали вже по три поранення, але далі ідуть до бою. Не воюють тільки ті, у кого немає кінцівок і ті, хто просто не можуть вже встати", — розповіла Ганна Івлєєва.

Вона також додала, що саме Туреччина може стати третьою країною, куди за процедурою екстракшн необхідно вивезти службовців: "Сьогодні ми звертаємося до Сі Цзіньпіня, який є економічним партнером Путіна і Путін може піти з ними на діалог. І ми просимо його піти на цей діалог і за допомогою процедури екстракшн вивезти наших бійців до третьої країни, яка може бути Туреччиною. Ердоган не проти цього. "Азовсталь" стала кричущою точкою світового масштабу, я думаю всі нам в цьому допоможуть".

"Нам не страшно померти, нам страшно жити у світі, де руйнуються цінності".

"Здатися в полон для них не варіант. Були прецеденти, коли полонених страчували. Для них полон дорівнює смерть. Єдиним виходом порятунку знесилених воїнів є екстракція", — додала дружина одного з військових Наталія Зарицька.

"Ми віримо, що сильний і благородний Китай здатний приймати нелегкі рішення в ім'я блага, в ім'я цінностей, адже стоїть на сторожі усіх цінностей. Ми просимо вельмишановного президента Китаю проявити велику любов, велику турботу про світові цінності й велику Східну мудрість, долучитися до порятунку захисників Маріуполя. Китай знає історію страждань, Китай знає ціну незалежності, Китай знає, що таке боротьба двох світоглядів. Коли супротивник не знає про дипломатію, про культуру, коли руйнується гармонія. На фоні досягнень гуманізму, ще нижчим сьогодні виглядає знищення людей в Маріуполі. Ми віримо, що Китай не залишиться осторонь", — додала дружина військовослужбового.

Що відомо

  • Україна веде перемовини щодо евакуації 60 важкопоранених і медиків з "Азовсталі". Крім бійців "Азову", там перебувають ЗСУ, нацгвардійці, прикордонники, бійці СБУ, поліцейські та тероборона.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Вадим Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що, за висновками керівництва Збройних Сил України, на сьогодні не існує воєнного шляху для деблокади частково окупованого Маріуполя — українські захисники тримають там оборону на території комбінату "Азовсталь".
  • Спротив українських військових на "Азовсталі" зриває оперативні плани РФ на півдні Донбасу, повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Читайте також

"Азов" вимагає негайно евакуювати поранених військових з "Азовсталі" на підконтрольну Україні територію

Петиція дружини командира полку "Азов" вже набрала понад мільйон підписів

"Я помираю кожен день", "Це не війна, це вбивства" — що розповіли родичі захисників "Азовсталі"

Кучма, Ющенко і Порошенко закликають світ врятувати цивільних і військових з "Азовсталі"

"Я під обстрілами чекала його вдома. І буду чекати у Чернігові", — мати бійця, що боронить "Азовсталь"

Україна закликає Радбез ООН евакуювати поранених воїнів з "Азовсталі"

"У них лишилися, можливо, години" — криворіжанки про рідних, які тримають оборону на "Азовсталі"

На початок