З початку повномасштабного вторгнення Росії Україна витратила 8,3 мільярда доларів на військові потреби.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на міністра фінансів України Сергія Марченка.Advertisement: 0:25
За його даними, ці кошти Мінфін частково залучив з бюджету розвитку. Їх витратили на все – "від купівлі та ремонту зброї до екстреної підтримки внутрішньо переміщених осіб".
Марченко також поінформував, що у квітні Україна отримала 60% запланованих податкових надходжень. Проте, за його прогнозом, у травні та червні очікується орієнтовно 45-50% надходжень від запланованих. Глава Мінфіну додав, що Україна потребує термінової іноземної підтримки, оскільки додаткові кошти вона змушена спрямовувати на екстрені потреби.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- За даними Нацбанку, збитки України внаслідок повномасштабного вторгнення Росії становлять 92,3 мільярда доларів.
- Міжнародний валютний фонд прогнозує, що у 2022 році економіка України скоротиться щонайменше на 35%, тоді як Росії на 8,5%. При цьому, за оцінками аналітиків S&P Global Market Intelligence, Україна зможе повернутися до довоєнного рівня за п'ять років, тоді як РФ — лише за 10.
- За даними Мінфіну, через війну державний бюджет України станом на кінець квітня потребував збільшення дохідної частини на 5 мільярдів доларів США, а видатки бюджету скоротились на 180 мільярдів гривень.
- 22 квітня під час круглого столу у Вашингтоні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відновлення економіки після завершення війни Україна потребуватиме 600 мільйонів доларів, а в короткостроковій перспективі — від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 79. Текстовий онлайн
Ми різні – відмінності російських та українських соцмереж
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!