Україні треба 5 мільярдів доларів США щомісяця для закриття "дірки" бюджету — Марченко

Україні треба 5 мільярдів доларів США щомісяця для закриття "дірки" бюджету — Марченко

Україні треба 5 мільярдів доларів США щомісяця для закриття "дірки" бюджету — Марченко
. УНІАН

Через неспровоковану війну Росії щодо України державний бюджет станом на кінець квітня потребує збільшення дохідної частини на 5 мільярдів доларів США.

Про це в ефірі єдиного інформаційного телемарафону заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.

"Йде мова про щомісячну потребу в 5 мільярдів доларів США, ми говоримо про найближчі три місяці. Тобто ми розуміємо що ці місяці для нас важливі, ми пояснюємо що отримані кошти допоможуть нам перемогти у цій війні", – розповів політик.

Зазначається, що ці кошти допоможуть забезпечити стабільність країни, підтримати соціальний захист громадян, пенсіонерів, а також ЗСУ.

"Ми розглядаємо декілька можливостей. В основному пріоритет для нас є гранти, тому що їх не потрібно повертати, також йде розмова, про розміщення частин на запозичені рахунки України, які також не є потреба повертати, якщо такої можливості немає, ми говоримо про кредитну підтримку на довгостроковий період, 15 і більше років, мінімальні відсотки, до 1 %, для нас це також є нормальна можливість профінансувати дефіцити бюджету", – пояснив міністр фінансів.

Він додав, що більша частина боргу у вітчизняній валюті, тому що на цей час Україна не розглядає варіантів реструктуризації.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Унаслідок вторгнення Росії Україна потребує значних фінансових ресурсів для підтримання та надалі відновлення своєї економіки. Про це на сесії Світового банку 21 квітня заявив президент Володимир Зеленський.
  • Для забезпечення соціальних виплат і заробітних плат Україні щомісяця потрібна фінансова допомога в розмірі 7 мільярдів доларів, заявив у квітні 2022 року президент Володимир Зеленський президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн.
  • Україна запросила в Міжнародного валютного фонду 5 мільярдів доларів щомісячної допомоги протягом наступних трьох місяців для підтримання функціонування власної економіки, повідомила директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва.
  • Країни "Великої сімки" висловили підтримку Україні в її збройному протистоянні з Росією та пообіцяли надати фінансову допомогу в розмірі 24 мільярдів доларів. Натомість на Москву чекають подальші обмеження з метою її ізоляції від глобальної фінансової системи.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 58. Текстовий онлайн

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

"Відновлення України буде коштувати сотні мільярдів доларів" — інтерв’ю з міністром фінансів

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок