Збитки України внаслідок повномасштабного вторгнення Росії становлять 92,3 мільярда доларів. Такий розрахунок навели фахівці департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку у виданні Forbes Ukraine.
Зокрема найбільших збитків зазнала нерухомість ($32,649 мільярда) та інфраструктура ($31,645 мільярда). Майже $12 мільярдів збитків припадає на об’єкти добувної та переробної промисловості, ще понад $8,5 мільярда — на соціальні об’єкти.
В НБУ наголошують, що такі попередні оцінки потрібні, щоб зрозуміти, "які обсяги репарацій як мінімум має сплатити Росія Україні та скільки ресурсів і часу знадобиться для відновлення української економіки".
Там зауважують, що наразі більшість економістів оцінюють втрати української економіки від російської агресії в понад $90 мільярдів, а розбіжності стосуються методиками оцінювання. Точні ж дані можна буде дізнатися вже після завершення воєнних дій.
Читайте також: Україна отримала понад $12 млрд допомоги з початку війни — Шмигаль
Що відомо
- Міжнародний валютний фонд прогнозує, що у 2022 році економіка України скоротиться щонайменше на 35%, тоді як Росії на 8,5%. При цьому, за оцінками аналітиків S&P Global Market Intelligence, Україна зможе повернутися до довоєнного рівня за п'ять років, тоді як РФ — лише за 10.
- За даними Мінфіну, через війну державний бюджет України станом на кінець квітня потребував збільшення дохідної частини на 5 мільярдів доларів США, а видатки бюджету скоротились на 180 мільярдів гривень.
- У Варшаві 5 травня відбулася донорська конференція, ініційована Польщею та Швецією для збору коштів Україні. Її учасники загалом зобов'язалися виділити 6,5 мільярда доларів гуманітарної допомоги.
- На відновлення економіки після завершення війни з Росією Україна потребуватиме 600 мільйонів доларів, а в короткостроковій перспективі — від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць, заявив під час круглого столу у Вашингтоні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Що відомо
Вторгнення Росії в Україну, день 77. Текстовий онлайн
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!