Станом на 10 травня Росія знищила 27 нафтобаз в Україні, що призвело до загальних збитків у розмірі 227 мільйонів доларів. Про це повідомляє Forbes Україна з посиланням на дані аналітичного проєкту "Росія заплатить".
За оцінками аналітиків, унаслідок руйнування інфраструктури Україна втратила понад $94 мільярди. Ще $31 мільярд збитків припадає на руйнування не менш як 35,2 тисячі квадратних метрів житла.
Загальні збитки економіки України від вторгнення Росії становлять $564-600 мільярдів, причому за останній тиждень прямі втрати через руйнування інфраструктури зросли на майже $2,4 мільярда.
З початку війни в Україні були захоплені, пошкоджені чи знищені щонайменше 208 підприємств, 508 медичних закладів, 562 дитсадки, 295 мостів, 156 складів, 102 релігійні споруди, 83 адмінбудівлі, 27 нафтобаз і 12 цивільних аеропортів.
Читайте також: НБУ: Україна втратила понад $92 млрд через вторгнення Росії
Що відомо
- Міжнародний валютний фонд прогнозує, що у 2022 році економіка України скоротиться щонайменше на 35%, тоді як Росії на 8,5%. При цьому, за оцінками аналітиків S&P Global Market Intelligence, Україна зможе повернутися до довоєнного рівня за п'ять років, тоді як РФ — лише за 10.
- За даними Мінфіну, через війну державний бюджет України станом на кінець квітня потребував збільшення дохідної частини на 5 мільярдів доларів США, а видатки бюджету скоротились на 180 мільярдів гривень.
- У Варшаві 5 травня відбулася донорська конференція, ініційована Польщею та Швецією для збору коштів Україні. Її учасники загалом зобов'язалися виділити 6,5 мільярда доларів гуманітарної допомоги.
- На відновлення економіки після завершення війни з Росією Україна потребуватиме 600 мільйонів доларів, а в короткостроковій перспективі — від 4 до 5 мільярдів доларів на місяць, заявив під час круглого столу у Вашингтоні прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Що відомо
Вторгнення Росії в Україну, день 77. Текстовий онлайн
Кабмін виділив 1,4 мільярда гривень на відновлення 5 областей України
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!