Через повномасштабне вторгнення Росії понад вісім мільйонів українців були змушені покинути свої домівки в межах України. Такі дані 10 травня навела Міжнародна організація з міграції (МОМ) — спеціалізована установа ООН.
Станом на 3 травня, за даними МОМ, усього майже 13,7 мільйона українців покинули свої домівки, з них за межі України виїхали понад 5,6 мільйона людей. При цьому 2,7 мільйона українців повернулись з-за кордону в Україну з початку війни.
Якщо порівняти з даними ООН за 16 березня, кількість внутрішньо переміщених людей в Україні зросла на 24%. Більшість людей виїхали з Харківської області (23%), Києва (20%), Донецької (16%), Київської (12%) та Миколаївської (5%) областей.
Водночас найбільше внутрішньо переміщених людей в Україні прийняли Київщина (9%), Львівщина (9%), Дніпропетровщина (8%), Хмельниччина (8%) і Вінниччина (7%). 41% внутрішньо переміщених людей з України живе окремо від своєї сім’ї.
Читайте також: Біженці, соціальне житло, шахраї — інтерв’ю з речницею Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні
44% опитаних ООН внутрішньо переміщених українців планують найближчим часом виїхати в нове місце проживання, тоді як 41% такого наміру не має. Зокрема 26% із них планують повернутися додому протягом двох тижнів.
Як повідомив на брифінгу 10 травня голова комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець, на сьогодні, за оцінками Києва, налічується приблизно 11 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.
"Комітет разом з профільним міністерством з питань реінтеграції спільно працюють над запуском нових гуманітарних програм для адаптації ВПО. Їх треба буде наповнювати фінансовими ресурсами, щоб підтримати наших людей", — додав депутат.
Читайте також: Як біженцям не стати жертвою торговців людьми
Що відомо
- Серед громадян Європейського Союзу панує консенсус щодо реакції ЄС на війну в Україні, зокрема 88% раді вітати українців, які рятуються від війни в ЄС. Про це свідчать результати масового опитування Flash Eurobarometer.
- Із 400 тисяч українських біженців працездатного віку, зареєстрованих у Польщі, 100 тисяч змогли знайти для себе роботу. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ та адміністрації Польщі, уповноважений уряду у справах біженців з України Павел Шефернакер.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 76. Текстовий онлайн
Дві війни за життя. Спогади українців, які пережили Другу світову і тепер рятуються від Росії
"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!