Обмежили вихід з дому, однак не всім вистачає масок. Як українці дотримуються карантину

Обмежили вихід з дому, однак не всім вистачає масок. Як українці дотримуються карантину

Опитування
Обмежили вихід з дому, однак не всім вистачає масок. Як українці дотримуються карантину

Більш ніж половина опитаних соціологічною групою Рейтинг українців перебувають вдома у зв'язку із запровадженим карантином через поширення коронавірусу. Найчастіше люди виходять у магазин, аптеку або на роботу.

"Більше половини опитаних заявили, що обмежили вихід з дому в зв'язку з карантином. Третина відзначили, що дотримуються часткові обмеження. Лише кожен десятий зазначив, що не дотримується карантину. Найчастіше про цілковите самообмеження говорили жителі центру, жінки і представники старшої вікової групи", — йдеться в повідомленні Рейтингу.

Згідно з ним, 18% опитаних зазначили, що виходять з дому кілька разів на день, 31% — один раз на день. Водночас 43% заявили, що виходять тільки раз на кілька днів, 7% — взагалі намагаються не виходити.

Найчастіше про високий рівень обмежень виходу з дому зазначали жителі міст, жінки та старші опитані.

Головною причиною виходу на вулицю опитані назвали похід в магазин за продуктами (73%). 28% — виходять через необхідності роботи, стільки ж — через похід до аптеки. 5-7% розповіли, що виходять на вулицю, аби прогулятися з дітьми, заради занять спортом, прогулянок з домашніми тваринами.

3-4% виходять задля зустрічей з друзями і знайомими або для візиту до лікаря.

52% заявили, що готові залишатися вдома, не виходячи на вулицю, більше ніж 5 днів, за умови введення заборони на вихід з дому. 12% заявили, що можуть побути вдома 4-5 днів, 20% — 2-3 дні, 10% — не більше ніж один день. Останніх більше серед чоловіків, бідніших і заможних українців. Серед останньої категорії також переважають ті, хто готовий бути на домашньому карантині більше 5 днів.

42% зазначили, що мають захисні маски в достатній кількості, 39% — мають, але недостатньо, 19% — не мають взагалі. 57% заявили, що мають дезінфікуючі засоби в достатній кількості, 29% — мають, але недостатньо, 14% — ні мають зовсім.

Захисні рукавички в достатній кількості мають 40% громадян, в недостатній — 23%, не мають — 37%.

Найчастіше захисні і дезінфікуючі засоби використовують жителі західних і центральних регіонів, городяни, жінки і молоді українці. Ті, хто мають їх в достатній кількості, користуються ними частіше.

Довідка: Опитування проводилося серед населення України старше 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Що відомо

 • Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації по всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.
 • У Києві з 12 березня обмежили освітній процес, проведення масових заходів, а також закрили розважальні центри, щоб запобігти ймовірному поширенню коронавірусу.
 • З 24 березня у столиці посилили обмеження через поширення коронавірусу: заборонили роботу МАФів, де готують шаурму та каву, а також ввели "масковий режим". Також у торговельних закладах заборонили продавати алкоголь на розлив, готувати на продаж каву й інші напої.
 • Обов'язковим стало носіння масок для людей, які перебувають в адміністративних, виробничих приміщеннях та у громадському транспорті. За дотриманням цього мають слідкувати поліцейські.
 • З 25 березня в аптеках і продуктових крамницях почали діяти нові правила, які передбачають, що у приміщенні має бути не більш ніж 1 людина на 10 м².
 • На засіданні 25 березня уряд зняв заборону зі здійснення деяких видів діяльності у період карантину.
 • Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар Віктор Ляшко підписав постанову, якою на час карантину дозволяється поновити роботу продуктових ринків, але за умови суворого дотримання певних обмежень.
 • Більшість опитаних соціологічною групою Рейтинг вважають дії президента Володимира Зеленського у відповідь на загрозу поширення коронавірусу ефективними, тоді як лише 6% переконані, що заходи влади дуже жорсткі.
 • Майже 60% українців вважають, що за умови припинення отримання доходів їхніх заощаджень вистачить менше ніж на місяць. А майже 80% переживають, що в країні наступить затяжна економічна криза.
 • Опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) свідчить, що 40,1% українців вважають, що заходи щодо забезпечення карантину в Україні повинні бути більш жорсткими, ніж зараз.
 • За цим же опитуванням 85% українців виходять з дому лише в разі нагальної потреби, 47% надягають маску в громадських місцях, а 97% ретельно миють руки через розповсюдження коронавірусу в Україні.
 • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
 • Люди молодше 18 років переносять COVID-19 набагато легше, ніж особи старшого віку.
 • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди