Таліби заборонили жінкам подорожувати самостійно на далекі відстані

Таліби заборонили жінкам подорожувати самостійно на далекі відстані

Таліби заборонили жінкам подорожувати самостійно на далекі відстані
CNN

Міністерство із заохочення чесноти та запобігання вад Афганістану, створене після повернення до влади руху "Талібан", заборонило жінкам подорожувати самостійно на відстань понад 72 кілометри.

Про це повідомляє France24.

"Жінок, які подорожують понад 45 миль (72 кілометри), не можна везти, якщо їх не супроводжує близький член сім'ї", — заявив офіційний представник міністерства Садек Акіф Мухаджар.

За його словами, жінку має супроводжувати близький родич чоловічої статі. Також, згідно з рекомендаціями міністерства, всі власники транспортних засобів в Афганістані можуть пропонувати поїздки лише жінкам, які носять хіджаб.

Яка нині ситуація з правами жінок в Афганістані

В Афганістані радикальний рух "Талібан", який у серпні захопив владу в країні після виведення звідти військових США і НАТО, заборонив жінкам з'являтися у телевізійних драмах. Також жінкам-журналісткам і ведучим наказали бути в кадрі з покритою головою. Раніше "Талібан" наказав дівчатам і молодим жінкам залишатися вдома замість того, щоб ходити до школи, пише BBC. Це зробило Афганістан єдиною країною у світі, яка заборонила половині свого населення здобувати освіту.

Крім того, мер Кабула наказав жінкам-муніципальним службовцям залишатися вдома, якщо їхню роботу може виконувати чоловік. Таліби стверджують, що їхні обмеження щодо роботи жінок і навчання дівчат є "тимчасовими", а запровадили їх "задля безпеки" дівчат і жінок. Під час попереднього правління "Талібану" в 1990-х роках жінкам в Афганістані забороняли вчитися і працювати.

Що відомо

  • На початку грудня лідер радикального руху "Талібан" Хайбатулла Ахундзада підписав указ про права жінок в Афганістані. Він, зокрема, стосується вступу в шлюб, майнових прав жінок.
  • У вересні рух "Талібан" оприлюднив нові правила для університетів країни, які передбачають роздільне навчання чоловіків та жінок, а також дрес-код згідно законів шаріату.
  • Жінкам заборонили займатися спортом в Афганістані. За словами заступника керівника Культурної комісії "Талібану" Ахмадулли Васіка, вони не сприймають спорт як важливий елемент життя жінки.

Читайте також

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі."

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок