Релокація бізнесу триває: до Рівного з Київщини переїхали дві кавові компанії

Релокація бізнесу триває: до Рівного з Київщини переїхали дві кавові компанії

Релокація бізнесу триває: до Рівного з Київщини переїхали дві кавові компанії
Скріншот з відео Рівненської ОВА

У Рівному почали працювати ще два релокованих підприємства – виробнича кавова компанія та продавець преміальної кави. Тут створили 11 робочих місць, у перспективі – ще 25 і перевагу надаватимуть тим, хто втратив роботу через вимушений переїзд, каже директор однієї з компаній Андрій Ягущин. У планах – відновити навчання з мистецтва кавоваріння.

У цеху кава проходить етапи обробки. Виробничі потужності належать кавовій компанії "Есмеро-Сервіс", яка через військові дії переїхала з Київщини до Рівного.

"Виробництво у нас існує понад п'ять років. До початку війни воно було розташоване в Гостомелі та в Києві на Оболоні. Після початку захоплення Гостомеля, частина обладнання потрапила під окупацію. І завдяки підтримці Рівненської ОВА нам вдалося евакуювати іншу частину обладнання. Ми перемістили його та перевезли людей, вже запустили виробництво", – розповідає директор компанії Андрій Ягущин.

Імпортують кавові зерна напряму від фермерів Південної Америки та Африки, а продаж здійснюють через магазини-кав'ярні "Finca coffee". У Рівному уже запрацювало чотири таких заклади. Виробничі потужності дозволять обсмажити до 100 тонн кави на місяць.

Наразі столична компанія створила 11 робочих місць, у перспективі – ще 25. Також, як розповів Андрій Ягущин, у планах – відновити навчання з мистецтва кавоваріння.

"Навчання плануємо запровадити на базі нашої мережі. В першу чергу – для переселених людей, які шукають роботу, які колись працювали у кафе, але в них немає певного рівня кваліфікації, які знають, як щось робити. Аби їх підтримати, ми готові їх навчити з подальшим працевлаштуванням у нашій мережі", – сказав Андрій Ягущин.

Зі слів начальника обласної військової адміністрації Віталія Коваля, станом на 5 травня на Рівненщині вже розпочали роботу понад двадцять релокованих підприємств з постраждалих регіонів. Ще понад дві сотні підприємств зі сходу та центру України зацікавлені у переїзді.

Що відомо

  • На Рівненщину переїжджає IT-компанія з Харківщини із двома сотнями працівників
  • На Рівненщині розпочав роботу Центр економічного розвитку та релокації бізнесу. Його мета — супровід переведення бізнесу із постраждалих від війни регіонів у область
  • Мають справу з м'ясом: на Рівненщині запрацювало перше підприємство, яке переїхало з Києва
  • Роблять модульні будинки: на Рівненщину переїхало підприємство з Чернігівщини

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок