Українські біженці готують позов проти очільниці МВС Британії — ЗМІ

Українські біженці готують позов проти очільниці МВС Британії — ЗМІ

ЗМІ
Українські біженці готують позов проти очільниці МВС Британії — ЗМІ
Фото ілюстративне. Джерело: depo.ua

У Великій Британії готують колективний позов проти міністерки внутрішніх справ Пріті Пател від імені сотень українських біженців, які подали заявки на в’їзд до країни ще кілька тижнів тому, але не отримали відповіді.

Про це повідомляє The Guardian.

Зазначається, що МВС Британії схвалило багато віз, але не повідомило про це заявників. Уряд визнав проблему після того, як депутати з усіх палат висловили занепокоєння щодо сімей, які змушені чекати до п’яти тижнів на новини про свою заявку.

За останніми даними уряду, 59 000 людей отримали схвалені візи, але ще не прибули до Великої Британії. Лише 15% із 74 700 українців, які подали заявки за спонсорською, програмою потрапили до країни.

Видання зазначає, що заявки для в’їзду дітей зазвичай займають більше часу — Британія вимагає, щоб вони проходили сканування безпеки, якщо не мають власного закордонного паспорта.

Адвокатка з питань імміграції та публічного права Аманда Джонс керуватиме судовим процесом від імені українців.

Також готується судовий позов від імені самотніх дітей, які не змогли отримати доступ до прийомних сімей у Великій Британії через затримки з отриманням віз.

Співробітниця Wilsons Solicitors Анаїс Крейн, яка працює з проєктом Here For Good Ukraine і представляє кількох українських дітей без супроводу, сказала, що вони чекали рішення понад місяць і почали втрачати надію.

Виконавча директорка Save the Children Крісті Макнейл сказала, що бюрократія посилює небезпеку для декого із 1,5 мільйона дітей, які виїхали з України після російського вторгнення 24 лютого.

Тіньова міністерка внутрішніх справ Іветт Купер назвала затримку між схваленням і надсиланням віз "незрозумілою та ганебною" та закликала Міністерство внутрішніх справ розкрити, скільки людей постраждало та які кроки воно вживає для розв'язання проблеми.

"Це жахливо для сімей, які вже втекли із зон бойових дій, щоб потім застрягти в підвішеному стані. Тривалі затримки також роблять сім’ї більш вразливими до експлуатації", – сказала Купер.

Міжнародний комітет порятунку заявив, що Велика Британія є "чужою" у Європі, оскільки вимагає від тих, хто тікає від війни, подавати документи на візу до прибуття. Ірландія, яка не вимагає візи для прибуття, прийняла приблизно таку ж кількість українців, як і Британія, попри те, що її населення становить тринадцяту частину населення Сполученого королівства.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • За даними Агентства ООН у справах біженців, з України з початку широкомасштабного вторгнення Росії виїхали понад 5,56 мільйона людей.
  • Більшість людей виїхали до Польщі (понад три мільйони). Далі йде Румунія (майже 826 тисяч), Росія (понад 681 тисяча), Угорщина (530 тисяч), Молдова (понад 447 тисяч) і Словаччина (379 тисяч).
  • ООН раніше спрогнозувала, що з України через війну виїдуть 8,3 мільйона людей.
  • Парламент Німеччини має розглянути схвалений 27 квітня федеральним урядом законопроєкт про посилення соціальних гарантій для шукачів притулку з України. Йдеться зокрема про збільшення грошової допомоги й полегшення працевлаштування.

Читайте також

Як навчаються українські школярі-біженці у ЄС ― розповідає освітянка

Як біженцям не стати жертвою торговців людьми

Владу Данії звинуватили в "расизмі" через зміни до закону, спрямовані на допомогу українським біженцям

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок