Німеччина планує збільшити соціальну допомогу українським біженцям. Що передбачається

Німеччина планує збільшити соціальну допомогу українським біженцям. Що передбачається

Парламент Німеччини має розглянути схвалений 27 квітня федеральним урядом законопроєкт про посилення соціальних гарантій для шукачів притулку з України. Йдеться зокрема про збільшення грошової допомоги й полегшення працевлаштування.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У разі ухвалення законопроєкту з 1 червня українські біженці, які мають дозвіл на проживання в Німеччині, отримуватимуть допомогу в центрах зайнятості (Jobcenter). Зараз цим питанням займаються місцеві відомства з питань соціального захисту.

Центри зайнятості надаватимуть українським біженцям усю можливу допомогу — від мовних курсів до догляду за дітьми. Базова ставка грошової допомоги на одного дорослого становитиме 449 євро. Для одного дорослого з двома дітьми, приміром, вона сягатиме майже 2000 євро.

Крім того, українці, які отримали дозвіл на проживання в Німеччині, зможуть вільно переїжджати з однієї федеральної землі до іншої, а також матимуть необмежений дозвіл на працю, гарантії медичного страхування тощо.

"Таким чином, українців у питанні соціальних гарантій буде прирівняно до людей, які мають постійний дозвіл на проживання у Німеччині, і до осіб, які отримали політичний притулок у країні", — зазначають у Deutsche Welle.

Війна — усі останні новини

Що відомо

  • Станом на 27 березня в Німеччині було зареєстровано 266 975 біженців з України, повідомили у Міністерстві внутрішніх справ країни. Як відзначалося, більшість з них — жінки, діти та люди похилого віку.
  • ООН прогнозує, що з України через війну виїдуть 8,3 мільйонів людей. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), станом на понеділок, 25 квітня, Україну вже залишили близько 5,2 мільйона біженців.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 65. Текстовий онлайн

Від війни на Захід. У які країни виїжджають українці, куди там звертатися та який статус отримувати

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок