Парламент Німеччини має розглянути схвалений 27 квітня федеральним урядом законопроєкт про посилення соціальних гарантій для шукачів притулку з України. Йдеться зокрема про збільшення грошової допомоги й полегшення працевлаштування.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
У разі ухвалення законопроєкту з 1 червня українські біженці, які мають дозвіл на проживання в Німеччині, отримуватимуть допомогу в центрах зайнятості (Jobcenter). Зараз цим питанням займаються місцеві відомства з питань соціального захисту.
Центри зайнятості надаватимуть українським біженцям усю можливу допомогу — від мовних курсів до догляду за дітьми. Базова ставка грошової допомоги на одного дорослого становитиме 449 євро. Для одного дорослого з двома дітьми, приміром, вона сягатиме майже 2000 євро.
Крім того, українці, які отримали дозвіл на проживання в Німеччині, зможуть вільно переїжджати з однієї федеральної землі до іншої, а також матимуть необмежений дозвіл на працю, гарантії медичного страхування тощо.
"Таким чином, українців у питанні соціальних гарантій буде прирівняно до людей, які мають постійний дозвіл на проживання у Німеччині, і до осіб, які отримали політичний притулок у країні", — зазначають у Deutsche Welle.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- Станом на 27 березня в Німеччині було зареєстровано 266 975 біженців з України, повідомили у Міністерстві внутрішніх справ країни. Як відзначалося, більшість з них — жінки, діти та люди похилого віку.
- ООН прогнозує, що з України через війну виїдуть 8,3 мільйонів людей. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ), станом на понеділок, 25 квітня, Україну вже залишили близько 5,2 мільйона біженців.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 65. Текстовий онлайн
Від війни на Захід. У які країни виїжджають українці, куди там звертатися та який статус отримувати
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!