"Тримаємо культурний фронт": як працює Миколаївський обласний театр ляльок під час війни

"Тримаємо культурний фронт": як працює Миколаївський обласний театр ляльок під час війни

"Тримаємо культурний фронт": як працює Миколаївський обласний театр ляльок під час війни
Фото: Суспільне Миколаїв

Від початку повномасштабної війни творчий колектив Миколаївського академічного обласного театру ляльок працює у дистанційному режимі. Артисти театру знімають відеоролики, малюють листівки, записують колискові тощо. Не полишають роботу, аби допомогти малечі відволіктися від війни.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця літературно-драматичної частини театру ляльок Олена Антонова.

Зі слів Олени Антонової, досвід роботи у дистанційному форматі у творчого колективу є — набули його під час пандемії коронавірусу.

"Хтось з артистів театру вдома записує відеоролики. У березні ми створювали святкові, патріотичні листівки з актрисою театру Сніжаною Бойчук, були вірші патріотичного спрямування Ліни Костенко у виконанні актриси Марини Мажній. Для наших малюків артистка театру Олександра Тімофєєва записала зворушливу ніжну колискову. Актриса Олена Фесенко підготувала відео і запропонувала малятам спробувати стати лялькариками: за допомогою нескладних вправ, рухів рук створити казкових героїв - птаха, песика, зайчика тощо", — розповіла Олена Антонова.

У квітні колектив театру виїжджав в місця, де зараз розміщені внутрішньо переміщені особи, переселенці з дітьми. За словами Олени Антоненко, переважно це були люди з Херсонської та Миколаївської областей. Там показували ігрові програми, актори розповідали про героїв своїх вистав та демонстрували, як працюють з ляльками.

"Одного разу розпочали зустріч і пролунав сигнал повітряної тривоги. Ми всі побігли ховатися у приміщення без вікон. Стояли, але наш актор Юрій Шешеня запропонував не просто стояти у темному коридорчику, а розважитися. Ми розпочали ігрову програму, підключилися інші актори. І ми разом грали з дітками майже години, поки тривала тривога. Потім вже піднялися до зали і показали нашу творчу програму з ляльками, яку й планували", — згадує Олена Антонова.

Читайте також: "Опрацювали запити потреб на понад чотири млн гривень. Як у Миколаєві діє громадське об’єднання волонтерів"

Такі виїзди до дітей театрали проводитимуть й надалі. На травень заплановано чотири виїзди. Станом на початок травня творчий колектив продовжує онлайн-репетиції вистав для відкриття наступного сезону влітку.

"Ми тримаємо культурний фронт. Думаю, що війна в Україні вплине на майбутній репертуар театру. Щодо найближчих п’яти років точно можна сказати, що 70 відсотків репертуару обласного театру ляльок буде патріотичного спрямування. Це вистави, тематичні програми, з якими будемо відвідувати дитячі садочки, школи. Це і концертні програми на основі казок, з використанням музичних інструментів, що будемо створювати з іншими закладами культури, наприклад, з обласною філармонією", — розповіла Олена Антонова.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок