Премія імені Георгія Ґонґадзе 2022: оголосили короткий список номінантів

Премія імені Георгія Ґонґадзе 2022: оголосили короткий список номінантів

Премія імені Георгія Ґонґадзе 2022: оголосили короткий список номінантів

3 травня, у День свободи преси Капітула премії імені Георгія Ґонґадзе-2022 оголосила короткий список номінантів і номінанток. Про це організатори повідомили на сторінці премії у Facebook.

На здобуття відзнаки висунуто:

  • Робочий тандем журналіста Associated Press Мстислава Чернова і фотокореспондента Євгена Малолєтки, які 2 травня стали лауреатами премії Deutsche Welle "За свободу слова" за висвітлення подій в оточеному окупантами Маріуполі;
  • Журналіста, співзасновника та головного редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренка;
  • Редакторку щоденної програми "Київ-Донбас" на Громадському радіо, заступницю головного редактора Тетяну Трощинську.

Також Спеціальною відзнакою "за визначний внесок у розвиток української фотографії, відданість професії і відвагу" посмертно відзначили фотожурналіста Макса Левіна, який в квітні загинув на Київщині.

Члени Капітули наголосили, що запровадження Спеціальної відзнаки у цей важкий рік, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України, є знаком пошани та пам’яті про всіх журналістів, які загинули на війні.

На сьогодні російськими окупантами були вбиті 22 українські та закордонні журналісти, які виконували професійні обов’язки, а також як військові у лавах Збройних Сил України та як цивільні мешканці.

Премія імені Георгія Ґонґадзе 2022: оголосили короткий список номінантів
Фотожурналіст Макс Левін. Фото: Макс Левін / фейсбук

Премія імені Георгія Ґонґадзе — нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської бізнес-школи, Києво-Могилянською бізнес-школою та виданням "Українська правда".

Ім'я лауреата оголосять 21 травня, в день народження Георгія Ґонґадзе. Переможець отримає статуетку та 100 тисяч гривень.

До Капітули Премії цього року ввійшли журналістка Мирослава Ґонґадзе, президент Українського ПЕН Андрій Курков, співзасновниця видання "Українська правда" Олена Притула, декан Києво-Могилянської Бізнес-школи Олександр Саврук, меценат Премії Антон Артеменко, телеведуча Мирослава Барчук, релігієзнавець Ігор Козловський, керівниця Київського бюро Радіо Свобода Інна Кузнецова та медіаменеджер Зураб Аласанія.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ