Скандал навколо садиби Маліна: забудовник знову намагається її знести

Скандал навколо садиби Маліна: забудовник знову намагається її знести

Скандал навколо садиби Маліна: забудовник знову намагається її знести
Фото: Дмитро Перов/Facebook

У Києві знову намагаються знести старовинні садиби на вулиці Тургенєвській. Про це повідомив у Facebook активіст Мапи реновації Дмитро Перов.

"Історична будівля "заважає" будівництву II черги ЖК "Тургенєв". Влітку рішенням Київської міської ради вона потрапила до списку цінної історичної забудови. Будівля відома тим, що тут проживала сім’я заможних міщан Зеленських. Це остання дерев’яна споруда вулиці", — пише він.

За його словами, робітники вже розібрали стіну та завезли на ділянку будівельні матеріали.

Він нагадав, що проти забудовника вже відкрито дві кримінальні справи, а будівництво та ділянку було заарештовано столичною прокуратурою. Попри це, на думку активістів, забудовник має на меті звести другу чергу ЖК.

Нині активісти збирають підписи за надання охоронного статусу садибі Маліна. Про це Дмитро Перов теж повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"Разом з Печерські котики збираємо підписи на присвоєння Будинку Маліна (1890) повноцінного статусу пам’ятки культури. (…) Підписати колективне звернення можна в дружній кав’ярні Сенс_ або написавши мені в повідомлення!"

Садиба Маліна розташована в Києві на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890-й. У ній із 1911 до 1915 року проживала сім’я заможних міщан Зеленських. Садиба не має охоронного статусу, проте із 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради. Київрада мала ввести мораторій на реконструкцію цих будівель, але, як зʼясувалося, вирішила тільки "рекомендувати" власникам утриматися від реконструкції або нового будівництва на місці цих споруд.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас.

На початок