28 квітня у Львові пройшла пресконференція Kalush Orchestra перед Євробаченням-2022, яку транслювали на YouTube-каналі Суспільне Євробачення | Eurovision Ukraine.
Учасники гурту Kalush Orchestra розповіли, що у нинішніх умовах було важко репетирувати, адже певний час усі знаходились у різних містах, однак вони впевнені, що такі труднощі тільки допомогли краще підготувати.
Відповідаючи на запитання чи будуть музиканти використовувати українську символіку в номері, Олег Псюк, лідер гурту, відповів, що костюми учасників відрізнятимуться від тих, що були на відборі відсотків на 50, матимуть синьо-жовту символіку, і "Панамка буде точно".
Крім того, Псюк зазначив, що гурт відвідав кілька країн (Ізраїль, Іспанію, Нідерланди та Польщу) не тільки в межах престуру, а й задля того, щоб підтримати Україну та зібрати кошти для неї.
Хлопці поділились, що в соціальних мережах або зовсім немає негативу щодо їхнього виступу, або він мінімальний. Водночас люди, які раніше могли зовсім не цікавитись Євробаченням, зараз спостерігають за гуртом і це накладає додаткову відповідальність.
"Ми зробимо все, щоб гідно представити країну", — зазначив Олег Псюк.
На питання щодо правила "поза політикою", учасники зазначили, що ці обмеження стосуються тільки виступу на сцені. "Є три хвилини на сцені й місяць підготовки, — додав лідер гурту. – І цей місяць можна використовувати, щоб донести меседж".

На пресконференції також був присутній Голова Правління Суспільного Микола Чернотицький. Він зазначив, що це важливо, щоб Україна була представлена в європейському житті, і гурт виконує, зокрема, місію щодо популяризації країни.
Також пан Чернотицький повідомив, що трансляція півфіналів відбуватиметься на каналі UA:Культура та інших діджитал платформах Суспільного. Щодо трансляції фіналу Євробачення, то досі йде обговорення щодо можливого включення у телемарафон.
Щодо участі Росії у конкурсі, голова правління додав, що ще 23 лютого рада звернулась до Європейської мовної спілки щодо неприпустимості участі РФ у організації, що підтримує демократію. Спілка частково погодилась з аргументами української сторони та відхилила заявку країни-агресора. Нині триває процедура призупинення членства Росії в Європейській мовній спілці.
До пресконференції також долучились голова делегації України Оксана Скибінська та режисер-постановник номеру Олексій Жембровський.

Пан Жембровський розповів, що для нього було важливим не лише візуалізувати ідею, а й передати енергію гурту та загалом української нації.
"Звісно, фокус номеру має бути на артисті, а візуальні ефекти намалюють орнамент української душі", — додав він.
Також режисер зазначив, що номер кілька разів перероблювався, щоб відповідати вимогам Євробачення щодо аполітичності, але наразі це питання вирішене і "візуально все буде достойно".
Пані Скибінська розказала, що попереду і гурт, і офіційну делегацію чекають два насичені тижні — кілька репетицій, пресконференцій із журналістами, "велика робота на сцені і поза сценою".
"Ми керуємось правила "поза політикою", але це не означає, що ми не можемо розповідати, що у нас болить, ми можемо доносити нашу реальність", — додала вона.
Kalush Orchestra уже 30 квітня вийде на сцену Євробачення на свою першу репетицію, і 4 травня на другу. Півфінали пройдуть 10 та 12 травня, а гранд-фінал — 14 травня. Українці виступлять у першій половині першого півфіналу з піснею Stefania.
Війна — усі останні новини
- Підготовка до Євробачення-2022, фаворити на конкурсі та російська музика – Олег Псюк
- Джамала зібрала 90 мільйонів доларів для України
- Букмекери прогнозують перемогу Kalush Orchestra на Євробаченні
- Kalush Orchestra показали приховану красу України
- "Хочемо вас підтримати": Kalush Orchestra заспівали свої пісні у звільненому Ірпені
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!