Росія заблокувала найпопулярніший шаховий сайт Chess.com через статті про Україну

Росія заблокувала найпопулярніший шаховий сайт Chess.com через статті про Україну

Росія заблокувала найпопулярніший шаховий сайт Chess.com через статті про Україну
FIDE

Проте не змогла заблокувати діяльність застосунків.

Найпопулярніший сайт для гри у шахи Chess.com оголосив про те, що його діяльність є заблокованою у Росії.

Chess.com є сервісом, на якому шахісти можуть грати один проти одного онлайн. Крім того, сайт функціонує як окрема шахова спільнота, де користувачі також можуть писати статті.

Після повномасштабного вторгнення на Chess.com з'явилися статті, пов'язані з повномасштабним вторгненням Росії в України. Зокрема це допис керівників сервісу щодо засудження війни в Україні, а також інтерв'ю українських шахістів в умовах війни.

У Chess.com повідомили, що Роскомнадзор, який виконує функції цензури в Росії, хотів заблокувати обидві статті для перегляду всередині країни, але не зміг цього зробити. У підсумку орган російської влади вирішив просто заблокувати роботу сайту.

Попри блокування, Chess.com продовжує функціонування на території Росії завдяки застосункам, які були розроблені сервісом. І наголосили, що засуджують дії російського уряду проти України, не збираючись створювати перепони для публікації інших статей на тематику, пов'язаною з війною.

У березні Росія та Білорусь отримали відсторонення від міжнародних турнірів. Шахісти, що представляють ці країни, можуть виступати лише під нейтральним прапором.

Читайте також: Росія та Білорусь отримали відсторонення від міжнародних шахових турнірів

Як міжнародний спорт реагує на повномасштабне вторгнення РФ в Україну

На початок