Екссанкар з Латвії Путінс змінив своє прізвище після вторгнення Росії в Україну

Екссанкар з Латвії Путінс змінив своє прізвище після вторгнення Росії в Україну

Екссанкар з Латвії Путінс змінив своє прізвище після вторгнення Росії в Україну
AP

Спортсмен вже закінчив кар'єру і не хоче жодним чином асоціюватися з президентом Росії.

Екслатвійський санкар Крістенс Путінс повідомив про зміну свого прізвища через повномасштабне вторгнення, яке розпочала Росія 24 лютого за ініціативи президента Росії Володимира Путіна.

Латвієць Путінс закінчив кар'єру ще у сезоні 2019/20, маючи у доробку виступи у сезонах Кубка світу з санного спорту. А з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну засудив дії армії РФ.

Реакція ексспортсмена виявилася настільки принциповою, що він навіть вирішив змінити своє прізвище. У сторінці в Facebook Путінс підписаний як Роді.

"Залишилося узгодити формальності. Моя позиція пов'язана з тим, що я не хочу, щоб мене або ж моїх дітей асоціювали з військовим злочинцем у майбутньому. Зараз відбувається окупація. Росія вторглася в Україну, і це серйозний злочин, який я не підтримую. Неприпустимо, щоб війна могла розпочатися сьогодні у Європі", - цитує слова ексспортсмена латвійське видання Delfi.

"Коли я досягнув того рівня, що журналісти про мене писали, вони, мабуть, не вірили, що Путінс справжнє моє прізвище. Тоді я пройшов через досвід непорозумінь щодо мого прізвища - писали Путніс, Путнс. Спортсмени сміялися, але не дуже. Росіяни, звісно, ставилися до мене з повагою, а українці були обережними".

Як міжнародний спорт реагує на повномасштабне вторгнення РФ в Україну

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо