"Найвідповідальніше рішення". Керівництво Вімблдону ще раз пояснило свою позицію щодо бану Росії та Білорусі

"Найвідповідальніше рішення". Керівництво Вімблдону ще раз пояснило свою позицію щодо бану Росії та Білорусі

"Найвідповідальніше рішення". Керівництво Вімблдону ще раз пояснило свою позицію щодо бану Росії та Білорусі
Getty Images

Рішення не допускати до турніру росіян і білорусів Вімблдон вважає єдиноможливим за нинішніх обставин, адже організатори не хочуть ризикувати безпекою учасників та "годувати" російську пропаганду.

Після хвилі критики та погроз з боку WTA запровадити санкції керівництво Вімблдону опублікувало детальніше пояснення своєї позиції щодо заборони росіянам і білорусам брати участь у цьогорічному турнірі Великого шолома в Лондоні.

Голова Всеанглійського клубу, який організовує мейджор, Іан Г'юїтт ще раз наголосив, що бан для Росії й Білорусі є відповіддю на повномасштабну війну, яку ці країни розв'язали проти України. "Як провідна британська інституція", Вімблдон узяв до уваги настанови британського уряду щодо необхідності обмежити вплив Росії, зокрема й у спортивній сфері, та наразі не бачить іншого можливого варіанту, який би відповідав політиці країни.

Г'юїтт назвав це рішення "важким", але водночас "найбільш відповідальним, наскільки це можливо за таких обставин". Також керівник клубу нагадав, що сам лише рейтинг тенісистів не є гарантією, що їхню заявку на участь у турнірі буде автоматично прийнято.

"Ми вважаємо, що ця ситуація надзвичайна й виняткова та виходить за рамки інтересів лише тенісу. Вторгнення Росії, що досі триває, та катастрофічне лихо, завдане мільонам життів в Україні, отримали міжнародний осуд від 140 країн. Владні, промислові, спортивні й креативні інституції всі роблять свій внесок у намагання обмежити глобальний вплив Росії, в тому числі її вигоду від продажів та культурних і спортивних проявів сили".

Після "ретельного розгляду різноманітних факторів" організатори вирішили, що допуску росіян і білорусів до Вімблдону ризикує створити ситуацію, за якої їхній успіх або просто участь "буде використана задля пропагандистської машини російського режиму", що було б "неприйнятним".

Крім того, Г'юїтт зазначив, що він усвідомлює вплив цього рішення "на всіх причетних", так само, як "ця жахлива війна вплинула на багатьох невинних людей", але Вімблдон "має обов'язок гарантувати, що жодні наші дії не стануть загрозою для безпеки й добробуту гравців або їхніх родин".

Читайте також: Рафаель Надаль досягнув історичної позначки за тривалістю перебування у топ-10 рейтингу ATP

Реакція тенісного світу на війну в Україні та санкції проти РФ і РБ

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 62. Текстовий онлайн
Категорії
ФутболЗбірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо