У Маріуполі російські окупанти грабують музеї

У Маріуполі російські окупанти грабують музеї

У Маріуполі російські окупанти грабують музеї
Маріуполь квітень 2022 року, фото: Петро Андрющенко

Російські окупанти грабують маріупольські музеї. Експонати вони планують вивезти в окупований Донецьк, а найбільш цінні — до РФ.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

"Прямо зараз окупанти розграбовують архівний та культурний фонди маріупольських музеїв. Повідомляють про намір все вивезти в Донецьк, а потім після оцінювання “відправити найбільш цінні експонати на експозицію до Росії”. Росія країна офіційного грабування", — повідомив він.

Що відомо

  • За фактом знищення російськими окупаційними військами фондів Художнього музею імені Архипа Куїнджі та приватного музею комп'ютерної техніки у Маріуполі відкрили кримінальне провадження.
  • 21 березня внаслідок бомбардування російськими військами Маріуполя був зруйнований Музей розвитку IT-сфери.
  • У Маріуполі армія РФ знищила Художній музей імені Архипа Куїнджі. Він був знищений внаслідок авіаудару. На момент бомбардування в музеї не було оригіналів робіт Куїнджі, натомість були роботи Айвазовського, Глущенка, Яблонської.
  • Окупанти також знищили маріупольський Драмтеатр, де ховалися сотні людей і де видимими з неба літерами було написано "діти", а також обстріляли школу мистецтв у Маріуполі, де від обстрілів переховувались близько 400 людей.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок