Стало відомо, скільки інфікованих можуть прийняти лікарні Рівненщини

Стало відомо, скільки інфікованих можуть прийняти лікарні Рівненщини

Стало відомо, скільки інфікованих можуть прийняти лікарні Рівненщини

На Рівненщині визначено п'ять опорних лікарень, куди можуть везти інфікованих коронавірусом. За даними сайту Національної служби здоров’я України, крім Рівного і Сарн, хворих на COVID-19 прийматимуть у Дубні, Рокитному та Костополі. Суспільне вивчило дані про рівень оснащеності цих медзакладів.

Йдеться про першу хвилю для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Перелік цей може розширюватись, якщо збільшиться кількість інфікованих.

Зараз в цих лікарнях облаштували 55 місць ізоляції хворих та 151 ліжко-місце в інфекційних і 42 – у відділеннях інтенсивної терапії. Всього в госпітальних базах є 1829 ліжко-місць, 40 апаратів штучної вентиляції легень. На боротьбу з вірусом можуть залучити 101 лікаря, це інфекціоністи, терапевти й педіатри. А також 54 анестезіологи – для порятунку дорослих і дітей.

Служба здоров’я володіє даними по кожній з госпітальних баз.

- У Рівненській центральній міській лікарні 80 інфекційних ліжко-місць, за потреби можуть розгорнути ще 200. У відділені інтенсивної терапії (реанімація) – 18 місць. В закладі 12 апаратів ШВЛ, 24 анестезіологи та 44 лікаря. Загалом у ЦМЛ 735 ліжко-місць.

- У Сарненській центральній районній лікарні 30 інфекційних ліжко-місць, за потреби можуть розгорнути ще 115. У відділені інтенсивної терапії – 6 місць. В закладі 11 апаратів ШВЛ, 10 анестезіологів та 21 лікар. Загалом у ЦРЛ 403 ліжко-місця.

- У Дубенській лікарні 20 інфекційних ліжко-місць, за потреби можуть розгорнути ще 20. У відділені інтенсивної терапії – 6 місць. В закладі 6 апаратів ШВЛ, 10 анестезіологів та 16 лікарів. Загалом ліжко-місць у закладі 270.

- У Костопільській центральній районній лікарні 20 інфекційних ліжко-місць, за потреби можуть розгорнути ще 80. У відділені інтенсивної терапії – 6 місць. В закладі 4 апарати ШВЛ, 6 анестезіологів та 8 лікарів. Загалом місць у ЦРЛ 190.

- У Рокитнівській центральній районній лікарні 1 інфекційне ліжко-місце, за потреби можуть розгорнути ще 40. У відділені інтенсивної терапії – 6 місць. В закладі 7 апаратів ШВЛ, 4 анестезіологи та 12 лікарів. Загалом у РЦРЛ є 231 ліжко-місце.

Нагадаємо, і Рівненська обласна, і міська ради виділили додаткові кошти на закупівлю нових апаратів штучної вентиляції легень. Однак скільки їх і коли доставлять – конкретної -відповіді на ці питання ми не почули, посадовці лише говорили, що на ринку є ажіотаж щодо апаратів і процес може бути затяжним.

Загалом в області є 222 апарати ШВЛ, які могли би використовувати для пацієнтів із тажкими формами захворювання. Однак самі лікарі кажуть, що майже усі ці апарати – застарілі і іноді можуть навіть нашкодити пацієнтові. Про оснащеність ШВЛ Суспільне повідомляло раніше.

Як відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди