Каннський кіноринок оголосив програму "Україна у фокусі"

Каннський кіноринок оголосив програму "Україна у фокусі"

Каннський кіноринок оголосив програму "Україна у фокусі"
festival-cannes.com

"Україна у фокусі" – програму з такою назвою представив Каннський кіноринок. Вона має надати українським кінематографістам можливості для нетворкінгу та пошуку фінансування під час кінофестивалю в Каннах. Varity повідомляє, що проєкт розрахований на два дні – 21 та 22 травня.

Згідно з програмою, ключові ініціативи Goes to Cannes, Cannes Docs Showcase та Producers Network, будуть спрямовані на проєкти з України, щоб підтримати країну, яка знаходиться в фазі активної війни після повномасштабного вторгнення Росії.

Спільно з Українським інститутом програма Producers Network представить шістьох українських продюсерів: Дениса Іванова з Arthouse Traffic, Дар’ю Бассель з Moon Man, Наталію Лібет з Digital Religion, Сашка Чубка з Pronto Film, Ольгу Бесхмельниціну з ESSE Production House та Володимира Яценка з ForeFilms.

Docs in Progress, який також співпрацює з Українським інститутом, а також із фестивалем Docudays UA, покажуть чотири документальні проєкти: Company of Steel (Залізна сотня) режисерки Юлії Гонтарук; Lagoons. Battle for Paradise (Лимани. Бій за рай) Сергія Лисенка; Listening to the World (Слухаючи світ) Лізи Сміт та Peace for Nina (Мир для Ніни) режисерки Жанни Максименко-Довгич.

Marché du Film також об’єднає зусилля із Tallinn Black Nights Festival, щоб провести попередній перегляд українських фільмів – "Rock. Paper. Grenage" (Камінь. Ножниці. Граната) режисерки Ірини Цілик, ‌"When We Were 15" (Коли нам було 15) режисерки Анни Бурячкової, "Lapalissade" (Ля Палісада) режисера Філіпа Сотниченка, "Lucky Girl" (Я, Ніна) режисерки Марисі Нікітюк.

"Goes To Cannes" представить проєкти The Editorial Office (Редакція) режисера Романа Бондарчука, "The Glass House" (Дім за склом) Тараса Дроня, "Do You Love Me?" (Ти мене любиш?) Тоні Ноябрьової, "Demons" (Демони) Наталки Ворожбит, "Chrysantemum Day" (Свято Хризантем) Семена Мозгового.

"Ми віримо, що це стане одним з інструментів, які можуть дати серйозний внесок для української аудіовізуальної продукції в цей складний для її індустрії час. Ба більше, ми віримо, що завдяки цій прямій допомозі українське кіно продовжить своє існування в найближчі місяці та нові фільми стануть видимими та доступними для міжнародної аудиторії", — йдеться в заяві організаторів Marché du Film.

Одна з основних цілей такої співпраці – не допустити, щоб війна в Україні не випала із заголовків новин.

Загальна кількість українських режисерів, які можуть бути в Каннах, поки не відома, оскільки українські чоловіки мають обмеження щодо виїзду за кордон. Олександра Захарченко, керівниця програм і тренінгів у Cannes Marché du Film, сказала, що ринок розмовляє з владою, щоб отримати дозволи на участь деяких режисерів або продюсерів.

Наскільки війна в Україні змінить програму фестивалю поки не зрозуміло. Канни заявили, що заборонять російським офіційним організаціям відвідувати захід, однак не можуть цього зробити для окремих російських режисерів.

Також на Каннському кінофестивалі відбудеться світова прем’єра дебюту українського режисера Максима Наконечного "Бачення метелика" (Butterfly Vision).

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для н

На початок