"Якщо ми дозволимо Україні боротися самій, наша душа буде втрачена" – Шон Пенн про візит в Україну

"Якщо ми дозволимо Україні боротися самій, наша душа буде втрачена" – Шон Пенн про візит в Україну

"Якщо ми дозволимо Україні боротися самій, наша душа буде втрачена" – Шон Пенн про візит в Україну
Шон Пенн, фото: штаб ООС

Американський актор та режисер Шон Пенн, який приїхав до Києва напередодні російського вторгнення, поділився враженнями від свого візиту в Україну. Він побував у Офісі президента та відвідав брифінг радника керівника Офісу глави держави Михайла Подоляка та віцепрем'єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Актор поспілкувався із журналістами та українськими військовими.

"Президент Зеленський та український народ стали історичними символами мужності та принциповості. Україна – кінчик списа для демократичних обіймів мрії. Якщо ми дозволимо їй боротися поодинці, наша душа, як і Америка, буде втрачена", — зазначив Шон Пенн.

Він заявив, що світ має підтримати Україну у протидії російському агресору.

“Я не знаю чи створять заборонену для польотів зону над Україною. Але я знаю що ми повинні інвестувати все що ми маємо, щоб підтримати український народ і українського президента”

При цьому актор також зустрічався й особисто з президентом Володимиром Зеленським.

"Я зустрічався з президентом Зеленським за день до вторгнення, а потім у день вторгнення. Я не знаю, чи розуміє він, що він був народжений для цієї події. Я поруч з ним був під впливом чогось неймовірного — це саме те, що відображає усіх українців. Це щось нове в сучасному світі — я маю на увазі їхню мужність та гідність. Та головне — це Любов, яка від нього йде — вона об’єднує цю країну".

На думку Шона Пенна, конфлікт між Україною та РФ закінчиться не скоро, оскільки Україна — це "країна надзвичайних повстанців".

Актор створив власну благодійну організацію для допомоги українцям Community Organized Relief Effort(CORE). Нині організація працює в Польщі на українському кордоні, але актор планує допомагати і тим, хто перебуває у межах України.

"Ми працюємо над тим, як перевести наших співробітників на інший бік, кордону. Хтось намагається виїхати з країни, а хтось веде боротьбу у країні", — зазначив він.

Пенн також засудив президента Росії Володимира Путіна та збройну агресію РФ проти України, і закликав США підтримати Зеленського та українців.

"Це — жорстока помилка Володимира Путіна, він забирає людські життя, розбиває серця. Якщо він не поступиться, то зробить найжахливішу помилку для всього людства", — підсумував актор.

На початок