95% українців вірять у перемогу над РФ — соціологія

95% українців вірять у перемогу над РФ — соціологія

95% українців вірять у перемогу над РФ — соціологія

За даними соціологічного опитування, що проводила група "Рейтинг" 30-31 березня, більшість українців впевнені в перемозі України над Росією – а саме 95%. Але у швидкій перемозі "за кілька тижнів" переконані лише 35% опитаних, а 14% взагалі не змогли відповісти на це питання.

Водночас в України зменшився рівень підтримки вступу до НАТО. Якщо в перші дні повномасштабної війни підтримка входження нашої держави до Альянсу зросла до 76%, то наприкінці березня становить лише 68%, наближаючись до довоєнних показників. Соціологи не вказують причину, однак це може бути пов’язано з тим, що більшість громадян не побачили очікуваної підтримки.

Поза тим, значно зросла підтримка вступу України до ЄС. Наприкінці лютого показник уже зріс до 86%, а у березні становить уже 91% — це абсолютний рекорд. При цьому більшість (56%) переконані, що Україна стане членом Євросоюзу за протягом одного-двох років, 23% – за п’ять років. Дещо зменшилась кількість тих, хто вірить у якнайшвидше приєднання (56%) і зросла кількість тих, хто прогнозує вступ до Євросоюзу протягом найближчих 5 років (23%).

Загалом, 78% опитаних вважають, що справи в Україні рухаються у правильному напрямку. Лише 11% протилежної думки, 11% — не змогли оцінити.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%.

Нещодавнє опитування "Рейтингу" показало, що 83% українців хочуть, щоб українська була єдиною державною мовою. Думка, що українська мова має бути єдиною державною, домінує в усіх макрорегіонах, вікових та мовних групах.

Також, повідомляють дослідники, за останнє десятиліття спостерігається стала динаміка зростання кількості тих, хто вважає українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок