На другому місяці війни Росії проти України українці демонструють високий рівень життєстійкості: 3,9 з 5. Індекс життєстійкості складається із психологічної стійкості (4.0) та підтримки фізичного здоров’я (3.8).
Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".
Більшість українців мають середній рівень життєстійкості — 59%, високу стійкість все ще мають 39%. Низький рівень життєстійкості мають лише 2% опитаних: переважно це мешканці сходу, пенсіонери та ті, хто втратили роботу.
Зазначається, що психологічна життєстійкість пов’язана з інтересом до життя, відчуттям себе корисним, здатністю приймати рішення, наявністю планів на майбутнє та відсутністю жалю за минулим.
"Українці в цьому є достатньо сильними: цікавляться тим, що відбувається навколо (92%), та мають плани на майбутнє (82%). Однак втоми не відчувають лише третина, мають повноцінний сон лише 40%, слідкують за своїм здоров’ям половина. Водночас нормально харчуються більшість (83%)", — сказано у звіті Соціологічної групи "Рейтинг".
Опитування було проведено 6 квітня 2022 року серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.
Що відомо
- З початком війни 20% дорослого населення України змушені були змінити місце проживання. Водночас третина з тих, хто покинув домівку, планують повертатись вже найближчим часом.
- 93% українців вірять у перемогу над Росією.
- 79% українців планують повернутися додому після війни.
- 74% українців вважають, що УПЦ МП має розірвати зв’язки із РПЦ.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. День 48. Текстовий онлайн
Міноборони не виключає використання фосфорних боєприпасів у Маріуполі
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!