74% українців вважають, що УПЦ МП має розірвати зв’язки із РПЦ — опитування

74% українців вважають, що УПЦ МП має розірвати зв’язки із РПЦ — опитування

74% українців вважають, що УПЦ МП має розірвати зв’язки із РПЦ — опитування
Фото: Максим Чернявський

Переважна більшість українців виступає за розрив зв’язків УПЦ московського патріархату з російською православною церквою. Половина опитаних вважають, що держава повинна заборонити діяльність УПЦ МП на території України.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Зазначається, що підтримка ідеї розриву зв’язків УПЦ московського патріархату з російською православною церквою зростає. Ще на початку березня за цю ініціативу виступало 63% респондентів.

Половина опитаних (51%) вважають, що держава повинна заборонити діяльність УПЦ МП на території України (заборону підтримують дві третини опитаних мешканців заходу і 29% – сходу).

Водночас 21% підтримують позбавлення пільг та скасування договорів оренди церковних приміщень. Попри це, 20% виступають за невтручання держави у справи церкви – найбільше таких на сході (35%) та півдні (25%).

Опитування було проведено серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1200 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,8%.

Що відомо

  • Церкви Московського патріархату не здійснюють конкретних кроків для переходу до Православної церкви України. При цьому до ПЦУ вже офіційно перейшли 50 церков.
  • 27 березня митрополит Епіфаній повідомив, що десятки громад та низка монастирів у різних областях України добровільно зробили вибір на користь автокефалії.
  • Настоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що бажати смерті ворогові та вбивати російських окупантів не є гріхом в умовах, коли армія РФ прийшла на українську землю.
  • На Буковині від початку війни жодна релігійна громада не перейшла з підпорядкування УПЦ МП.
  • Франківська громада УПЦ МП спростувала заяву Марцінківа про перехід до Православної церкви України.

Читайте також

Війна Росії в Україні. День 44. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок