З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну свої домівки вимушено залишили 11,4 мільйона українців. За межі України виїхали понад 4,3 мільйона громадян.
Про це свідчать дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.
Зазначається, що 90% тих, хто виїхав — жінки та діти. Внутрішньо переміщеними особами, тобто ті, які залишили домівки, але залишились в Україні, вважаються 7,1 мільйона людей. Більшість з тих, хто виїхав за межі України, зупинились в Польщі (понад 2,6 млн станом на 8 квітня), Румунії (більш як 670 тисяч) та Молдові (більш як 405 тисяч), Болгарії (майже 414 тисяч).
За оцінками ООН, близько 13 мільйонів українців застрягли в постраждалих районах або не можуть виїхати через підвищені ризики, руйнування мостів і доріг, а також через відсутність ресурсів чи інформації про те, де знайти безпеку та житло.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- 29 березня Рада Євросоюзу погодила план щодо підтримки українських біженців, а також країн ЄС, які приймають переважну більшість з них.
- 27 березня в МВС Німеччини повідомили, що в країні зареєстровано 266 975 біженців з України.
- Президент Польщі Анджей Дуда підписав три законопроєкти, які мають полегшити перебування біженців з України.
- Польща не займатиметься примусовим перерозподілом біженців до інших країн Європейського Союзу та не проситиме у ЄС грошей на їхнє утримання.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 45. Текстовий онлайн
Банки під час війни. Чи можна взяти кредит, поміняти валюту та зняти готівку
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!