Депутати Івано-Франківської міськради просять президента і голову ВРУ заборонити УПЦ (МП) в Україні

Депутати Івано-Франківської міськради просять президента і голову ВРУ заборонити УПЦ (МП) в Україні

Депутати Івано-Франківської міськради просять президента і голову ВРУ заборонити УПЦ (МП) в Україні
Фото: Facebook/Руслан Марцінків

13 квітня депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій XXII сесії звернулися до Президента України та голови Верховної ради з вимогою припинити діяльність Української православної церкви Московського патріархату в Україні. Звернення на Facebook-сторінці оприлюднив міський голова Руслан Марцінків.

"Нещодавно стало відомо, що Івано-Франківська єпархія УПЦ (МП) (Московського патріархату) звернулася до Президента України через "утиски", яких начебто зазнає від прикарпатських чиновників та від міського голови Івано-Франківська. Сьогодні ми вважаємо за потребу ствердно висловити позицію міської територіальної громади щодо необхідності припинення діяльності на території України Російської православної церкви в особі УПЦ (МП)", — йдеться у тексті звернення.

Депутати також зазначили, вважають, що так звані "гоніння" Московського патріархату в Україні стали однією з офіційних причин Москви для вторгнення в Україну, а "позиція Російської православної церкви та патріарха Кирила у війні РФ проти України є максимально людиноненависницькою".

Депутати міської ради нагадали, що 16 єпископів УПЦ (МП) офіційно заявили, що їхні єпархії припинили поминати патріарха Кирила через його підтримку війни РФ проти України й прагнуть до незалежності від Російської православної церкви, "однак керівництво УПЦ (МП) досі продовжує зберігати підпорядкування центру в Москві, що прямо загрожує національній безпеці України.

У зверненні йдеться, що після надання Вселенським патріархом у 2019 році автокефалії Київській митрополії єдиною канонічною автокефальною православною церквою на території України є Православна церква України на чолі з Митрополитом Київським Епіфанієм.

"В жодному разі ми не закликаємо до міжконфесійної ворожнечі, але звертаємося до Президента України Володимира Зеленського та до голови Верховної ради України з проханням підтримати внесення на розгляд Верховної Ради України проєкту Закону України № 7204 "Про заборону Московського патріархату на території України", — звернулися депутати.

8 квітня на сайті Івано-Франківської єпархії Української православної церкви Московського патріархату оприлюднили звернення до Президента України Володимира Зеленського, в якому закликають захистити попів та парафіян від "постійних безпідставних та безпрецедентних утисків з боку місцевої влади". У документі звинувачують міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа у поширенні неправдивої інформації — начебто "добровільну зміну релігійною громадою собору Різдва Христового конфесійної приналежності. В УПЦ Московського патріархату заяву мера сприйняли як "заклик примусити релігійну громаду змінити підпорядкування, в іншому випадку відбудеться силове захоплення храму".

У зверненні також йдеться про те, що на цей час всі храми та монастирі єпархії, окрім кафедрального собору Різдва Христового в Івано-Франківську, є примусово зачиненими та опечатаними. Тому священники та парафіяни УПЦ МП "позбавлені конституційного права звершувати богослужіння".

"Просимо Вас втрутитися у ситуацію та зупинити свавілля, негайно вжити заходів щодо захисту духовенства та мирян Івано-Франківської єпархії УПЦ, її храмів та майна від протиправних нападів окремих осіб, які розпалюють релігійну ворожнечу та ненависть у воєнний час", — йдеться у зверненні.

Що відомо

4 квітня в онлайн-зверненні міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в Івано-Франківську релігійна спільнота УПЦ Московського патріархату хоче перейти під юрисдикцію Православної церкви України.

Того ж дня на сайті Івано-Франківської єпархії Української православної церкви Московського патріархату спростували заяву міського голови Руслана Марцінківа про намір перейти до Православної церкви України.

12 березня 2022 року настоятель УПЦ МП Онуфрій призначив тимчасовим керівником Івано-Франківської та Коломийської єпархії єпископа Хотинського Веніаміна, вікарія Чернівецько-Буковинської єпархії.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок