Уряд переглядає бюджет, Суспільне просить не зменшувати фінансування

Уряд переглядає бюджет, Суспільне просить не зменшувати фінансування

Уряд переглядає бюджет, Суспільне просить не зменшувати фінансування Original

Суспільний мовник просить уряд не зменшувати видатків на діяльність телерадіокомпанії у 2020 році та переглянути наміри щодо скорочення видатків на сферу культури.

Про це йдеться у відкритому листі Суспільного мовника до Кабінету міністрів.

У документі згадується про появу 26 березня інформації щодо намірів Кабміну переглянути видатки держбюджету, зокрема суттєво скоротити фінансування гуманітарної сфери, програм на підтримку культури, спорту, інформаційної політики. Планують зменшити і фінансування Суспільного мовника приблизно на 480 млн грн.

"Ми усвідомлюємо всю складність ситуації, що спричинена пандемією COVID-19, та поділяємо думку Кабінету міністрів України щодо потреби перегляду видатків бюджету для подолання наслідків коронавірусу. Однак позбавлення фінансування культури та інформаційної сфери призведе до нових вірусів сучасного суспільства — деградації та дезінформації, що стануть ще складнішими викликами для нашої держави", — йдеться в листі.

Суспільний мовник просить уряд залишити відповідним інституціям сфер культури та інформаційної політики "щонайменше шанс на виживання" у 2020 році.

Зокрема, бюджет Національної суспільної телерадіокомпанії України у 2020 році мав би становити 1 млрд 711 млн 516 тис. грн, це на 300 млн менше, ніж передбачено в законі "Про суспільне телебачення та радіомовлення України". Зменшення бюджету Суспільного ще на майже 480 млн грн, а також сплата телерадіокомпанією державного боргу перед компанією "Євроньюз" (майже 350 млн грн.) призведуть до урізання фінансування на 830 млн грн.

Після сплати боргу та зменшення бюджетного фінансування в мовника залишиться лише 881 млн грн. Таких коштів недостатньо для роботи телерадіокомпанії, адже навіть на видатки "виживання" (оплата послуг трансляції, податків та обов’язкових зборів, комунальних платежів і зобов’язань, що існують) потрібно більше.

"Зменшення фінансування може призвести до повної зупинки роботи телерадіокомпанії, а це два національні телеканали (UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА), три національні радіоканали (UA: Українське радіо, UA: Радіо Промінь, UA: Радіо Культура), а також діджитал-платформи та теле- й радіоканали в кожному куточку країни. Унаслідок такого перегляду державного бюджету країна може залишитися без Суспільного мовника", — прогнозує Суспільне.

Команда Суспільного мовника просить Кабмін не зменшувати видатків на діяльність телерадіокомпанії та переглянути наміри щодо скорочення видатків на сферу культури.

Що відомо

  • Наприкінці лютого виконавча служба Міністерства юстиції наклала арешт на всі рахунки Суспільного. Рішенням суду Суспільне має сплатити борг в сумі 10 млн 591 тис. 224 євро 48 центів та 73 080 грн судового збору на користь акціонерного товариства Euronews. Суспільне наголошує, що борг перед Euronews має сплатити держава, оскільки на момент підписання контракту нереформований УТ-1 був державним мовником.
  • У березні Суспільний мовник України звернувся до нового Кабінету міністрів з проханням вирішити проблему з блокуванням коштів за негайного втручання уряду.
  • Незалежна медійна рада закликала прем'єр-міністра Дениса Шмигаля невідкладно вирішити проблему з боргом Суспільного перед Euronews.
  • Голова правління НСТУ Зураб Аласанія прогнозує, що влада не допоможе Суспільному розрахуватися з боргами, отриманими компанією у спадок від УТ-1.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше