У Кропивницькому працюють лікарі-переселенці з Харкова і Тростянця

У Кропивницькому працюють лікарі-переселенці з Харкова і Тростянця

У Кропивницькому працюють лікарі-переселенці з Харкова і Тростянця
Суспільне Кропивницький

Двоє лікарів-переселенців з Харкова і Тростянця Сумської області працюють в кропивницькому перинатальному центрі. 27-річний харків’янин Олександр відмовився з батьками виїжджати у Німеччину, бо любить свою роботу і хоче працювати в Україні. 30-річний Владислав Варенюк з Тростянця впродовж місяця цілодобово працював у тамтешній лікарні. Розповів Суспільному, що пацієнтів довелось евакуйовувати, а працівникам виїжджати після того, як російські військові обстріляли лікарню з танків.

Олександр другий тиждень працює в перинатальному центрі Кропивницького. У Харкові працював гінекологом у приватній клініці. Згадує, що спав після нічної зміни, коли о 5:00 24 лютого подзвонив батько і розповів про вторгнення Росії в Україну. Спочатку не повірив, за пів години почув вибухи: "Тоді здавалось, що люди самі не знають, що робити в такій ситуації. Я спустився в метро, побачив багато сімей з дітьми, домашніми тваринами. Вони не знали, що робити, адже з кожною годиною вибухи ставали частішими. Розуміння прийшло, коли сиділи під час обстрілу і біля дому вибухнуло так, що мізки перевернулись. Мав можливість поїхати до сестри в Німеччину, та я і з Харкова не хотів їхати до останнього. Тому що то моє рідне місто, яке я люблю".

Зі слів чоловіка, сховище у 12-поверхівці, де він жив, було необлаштованим. Під час обстрілів ховались у квартирі на восьмому поверсі, за правилом двох стін. По чотири години, під обстрілами, стояли у черзі по воду. З міста вирішили виїхати, коли снаряд розірвався у сусідньому подвір’ї: "Інтернатуру проходив у перинатальному центрі. Люблю працювати з вагітними, вони – особливий тип жінок. До душі мені спілкування, турбота і особливий підхід, який є у перинатальному центрі".

У Кропивницькому працюють двоє лікарів-переселенців
Олександр. Суспільне Кропивницький

Владислав Варенюк – акушер-гінеколог з Тростянця. Розповів, що проходив інтернатуру саме у кропивницькому перинатальному центрі. Через війну приїхав сюди працювати, бо його лікарню обстріляли російські військові: "Коли відбувалися активні бойові дії, звичайно, ми спускалися у сховище, спускали вагітних і пацієнтів, а впродовж дня, поки стріляли десь далеко, намагалися підніматися, бо там сиро. Місто було окуповане, але лікарня продовжувала працювати протягом 30 днів. Коли танки обстріляли лікарню, пацієнтів ми відправили по домівках, а самі вирішили йти з міста".

За словами Владислава, з десятком колег пройшли пішки десять кілометрів – до найближчого населеного пункту. Звідти автомобілем він приїхав у селище Устинівка Кіровоградської області до батьків. У Кропивницькому живе у друга.

У Кропивницькому працюють лікарі-переселенці з Харкова і Тростянця
Владислав Варенюк. Суспільне Кропивницький

Для того, щоб забезпечити лікарів-переселенців роботою і зарплатою, частина лікарів перинатальнрого центру відмовились від додаткових навантажень і, відповідно, надбавок до власних зарплат – сказала головна лікарка Тетяна Мітєва. З її слів, розглядає можливість залишити обох лікарів працювати у перинатальному центрі після перемоги України.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок