Жодна церковна громада на Закарпатті не вийшла з УПЦ Московського патріархату, — Варсонофій

Жодна церковна громада на Закарпатті не вийшла з УПЦ Московського патріархату, — Варсонофій

Доповнено
Жодна церковна громада на Закарпатті не вийшла з УПЦ Московського патріархату, — Варсонофій
. Закарпатська єпархія Православної Церкви України/Facebook

Жодна церковна громада на Закарпатті, яка належить до Московського патріархату, не змінила релігійну приналежність з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні. Про це Суспільному повідомив єпископ Ужгородський та Закарпатський Православної церкви України Варсонофій.

За його словами, релігійні організації, котрі приналежні до московського патріархату, — це ті, котрі в складі Хустської чи Мукачівської єпархій УПЦ. А таких церковних громад на Закарпатті — близько семи сотень. Зокрема шість релігійних громад Солотвинської територіальної громади, які входять в УПЦ повідомили, що виходять з московського патріархату, єпископ Врасонофій каже: документально це не була зміна релігійної приналежності.

“Згідно з законом України про свободу совісті та релігійні організації, а також згідно правил зміни релігійної приналежності, релігійна організація повинна у своєму статуті внести зміни щодо релігійної приналежності. Ті релігійні організації склали протокол у вирішальній частині якого записали, що вони виходять із підпорядкування Московського патріархату. Крапка. В єдиному державному реєстрі такої релігійної організації, як Московський патріархат немає зареєстрованої. Є зареєстрована Хустська єпархія УПЦ і Мукачівська єпархія УПЦ. Вони повинні були вказати, що відтепер входять до складу не Хустської єпархії УПЦ, а, наприклад, до Закарпатської єпархії ПЦУ чи до Карпатської. Цього не було зроблено. Відповідно вони залишаються і діють за старим статутом”.

Ситуацію Суспільному прокоментував голова Солотвинської селищної ради Василь Йовді: "Сьогодні спілкувалися з єпископом Варсонофієм, він надав нам форму протоколу щодо виходу з Хустської єпархії УПЦ. Днями ми внесемо зміни і правильно оформимо протокол, аби вийти з Хустської єпархії УПЦ. Після виходу з УПЦ ми плануємо отримати вікаріатЦерковно-адміністративна територіальна одиниця, що входить до складу єпархії й очолюється вікарієм – єпископом, що не є предстоятелем помісної церкви, а перебуває в його юрисдикції.. У нас залишилося дві церкви, які мають закінчити протоколи щодо приєднання до ПЦУ. Вже 4 протоколи ми маємо. Думаю в суботу-неділю ми це зробимо. Хочемо, аби максимум вірян, що ходять в церкви, мали можливість підписати цей протокол. Закон чітко визначає, що дві третини вірян мають підписати такий протокол про приєднання. У нас процедура розпочата, ми рухаємося у правильному напрямку, і вона закінчиться принципово на ПЦУ. Це принципова позиція моя і наших вірян".

Що відомо

  • В Україні 24 лютого запровадили воєнний стан через повномасштабне вторгнення Росії.
  • Війна Росії в Україні. День 41. Текстовий онлайн.
  • 93% українців вірять у перемогу над Росією — соціологи.
  • 165 дітей загинули через збройну агресію РФ в Україні.
  • Станом на 4 квітня управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 3455 жертв серед цивільного населення в Україні з початку повномасштабного вторгнення РФ. З цієї кількості 1417 убитих, у тому числі 121 дитина, 293 чоловіки та 201 жінка, а також 59 дітей і 802 дорослих, стать яких не вдалося встановити.

Читайте нас: у Telegram, Viber та Instagram

На початок