Полегшені маскувальні сітки плетуть волонтери в Мукачеві

Полегшені маскувальні сітки плетуть волонтери в Мукачеві

Полегшені маскувальні сітки плетуть волонтери в Мукачеві. Роблять їх із спанбонду — це текстильний матеріал, який виготовляється з найтонших волокон полімеру. Його використовують для пошиття спецодягу та у будівництві. Що кажуть про нові маскувальні сітки військові та як їх роблять мукачівські волонтери — у матеріалі Суспільного.

Основа для сітки та спанбонд — це формула полегшених маскувальних сіток, які віднедавна почали плести мукачівські волонтери. Раніше працювали з тканиною.

"Тканина була важка. Я думаю і сітки були не такі добрі як тепер, бо тепер дуже гарна тканина і легко плететься і вона легка", — розповіла волонтерка Любов Швардак.

Спанбонд — це текстиль, який роблять із тонких волокон полімеру. Зазвичай використовують у будівництві та для пошиття спецодягу, бо він не пропускає вологу.

Полегшені маскувальні сітки плетуть волонтери в Мукачеві
Руслан Ковалевський забирає на фронт готові маскувальні сітки. Тетяна Рожновська/Суспільне Ужгород

Мукачівець Руслан Ковалевський ще рік тому був на фронті, отримав поранення і більше не може воювати. Зараз чоловік волонтерить, їздить до військових на передову. Розповідає про відгуки бійців про нові маскувальні сітки. "Це легеньке, вони скручують прив’язують на себе і повзуть до позицій і там все закривають чітко, ретельно. Кошмарили хлопців на позиції чотири дні. Накрилися спанбондом, розтягнули сітку. Він спеку прийняв. Дрон чи тепловізор не пробивав".

Купують матеріали для маскувальних сіток волонтери за донати. Плетуть їх переважно жінки-переселенки. Тут люди із Бахмута, Харкова, Миколаєва. Волонтерка ГО "Волонтери Закарпаття" Катерина Легерда розповіла: "Ці жінки, які ось тут, із 2022 року працювали у хабі "Венеція". Керує цим процесом наша мукачівка Зоя Туряниця. Вони тут, можна казати, роблять чудеса. Від чугайстрів, до наметів і маскувальних захистів".

Полегшені маскувальні сітки плетуть волонтери в Мукачеві
Полегшені маскувальні сітки плетуть волонтери в Мукачеві. Тетяна Рожновська/Суспільне Ужгород

Працюють жінки щодня, крім неділі. Зазвичай волонтерки змінюють одна одну протягом дня. У кожної своя частина роботи.

Руслан Ковалевський забирає на фронт готові маскувальні сітки. За його словами, на них попит завжди був, а зараз із загостренням ситуації на Харківщині зріс іще більше. Тому волонтери потребують підсилення.

"Доєднайтеся! Ми надамо тканину, надамо основу, допоможіть нам просто, бо дуже люди в черзі стоять", — закликає Руслан Ковалевський.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок