Вчетверте релокований: як на Закарпатті працює Луганський дитячий будинок

Вчетверте релокований: як на Закарпатті працює Луганський дитячий будинок

10 дітей проживають у релокованому Луганському дитячому будинку у селі Ракошино на Закарпатті. Розмістили дітей в приміщенні другого та третього поверху колишньої Ракошинської дільничної лікарні. За кошти міжнародних благодійних організацій тут зробили ремонт.

"В нас, як у казочці, лиш там було семеро гномиків і одна Білосніжка, а в нас одна дівчинка і дев’ять хлопчиків. Дітки різновікові, це і два рочки, і два з половиною, і три. Приїхали до нас зі Львова близько місяця тому. Намагаємося затишок зробити їм, щоб дітки забули це страшне слово війна, щоб вже почали почувати себе щасливими дітками", — розповіла вихователька дитбудинку Тетяна Курта.

Для вихованців дитбудинку кухарі готують обід. Меблі й обладнання для кухні закупила Міжнародна благодійна організація "Карітас". Про це розповіла керівниця Західного регіону "Карітас. Чеська Республіка" в Україні Наталія Мацькова. За її словами, встановили також й очисну споруду.

"Ми профінансували і проведення зовнішніх комунікацій і саму очисну споруду, яка відповідає всім екологічним стандартам. А також ми обладнали кухню усім необхідним спеціалізованим обладнанням, тому що це вже не звичайні витяжки або плити, це вже більш промислові. Все зроблено з металу згідно стандартів санітарних норм і тому подібне. В цей об’єкт ми вклали приблизно 12 тисяч євро", — розповіла Наталія Мацькова.

Вчетверте релокований: як на Закарпатті працює Луганський дитячий будинок
Як у Ракошині працює Луганський дитячий будинок. Оксана Ушакова/Суспільне Ужгород

До села Ракошино Луганський будинок дитини № 2 релокували вчетверте, — розповіла юристка закладу Юлія Орос.

"Ми були перший раз релоковані до Харкова, другий раз — до Сєвєродонецька, третій раз — до Львова. Частина діток залишилася у Львові, частина — у Словенії. Наразі нас гостинно зустріло Закарпаття, вони виділили для нас як для внутрішньо переміщених осіб, які в нас працюють, будівлю у Великолучківській громаді. У нас на другому поверсі проживають дітки, а на третьому — внутрішньо переміщені особи: вихователі, молодша медсестра, няня, які працюють у нашому закладі", — розповіла Юлія Орос.

За її словами, в приміщенні можна розмістити близько 30 вихованців. 15 дітей із Словенії планують перевезти на Закарпаття цього літа.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок