Слов'янськ — наступна ключова мета Росії — Інститут вивчення війни

Слов'янськ — наступна ключова мета Росії — Інститут вивчення війни

Слов'янськ — наступна ключова мета Росії — Інститут вивчення війни
УНІАН

Згідно з останніми оцінками аналітичного центру Інституту вивчення війни, російські війська готують наступ на місто Слов’янськ на сході України. Так вони намагаються пробитися на схід і з’єднатися з іншими силами на Донбасі.

"Намагання російських військ, що просуваються з Ізюма, захопити Слов'янськ, ймовірно, стануть наступною головною битвою війни в Україні", — йдеться у звіті.

Якщо росіяни не зможуть захопити Слов'янськ, їхні спроби захопити східну Донецьку та Луганську області "ймовірно зазнають невдачі", пишуть аналітики. За даними аналітичного центру, російські збройні сили практично не мають прогресу в атаках у цих районах.

Українські війська продовжують утримувати Маріуполь і, ймовірно, завдадуть значних втрат росіянам, зазначають аналітики.

"Зусилля Росії поповнити особовий склад за рахунок резервістів і передислокувати розбиті підрозділи із північного сходу України для атак на сході України навряд чи підвищать їхні шанси на успіх", — додається у звіті.

Російські війська вийшли з Чернігівської та Сумської областей на півночі і "ймовірно, повністю звільнять ці регіони найближчими днями", зазначили аналітики.

Що відомо

  • РФ перегруповує війська та готує наступальну операцію на сході України, щоб встановити повний контроль над територією Донецької і Луганської областей. Про це повідомляє Генштаб Збройних Сил України у ранковому зведенні 5 квітня.
  • Наступний етап війни Росії проти України може затягнутися на кілька місяців у зв’язку зі зміною ситуації на фронті. Про це заявив радник американського президента Джейк Салліван на брифінгу 4 квітня.
  • У деяких містах, звільнених від російської окупації, кількість жертв серед мирних мешканців, вбитих військовими РФ, може бути більшою, ніж у Бучі. Про це під час відеозвернення 4 травня заявив президент Володимир Зеленський.

Читайте також

"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні

Війна Росії в Україні. День 41. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Вибір редакції

На початок