Зеленський: стаття РИА Новости "Що Росія повинна зробити з Україною" — доказ геноциду для трибуналу

Зеленський: стаття РИА Новости "Що Росія повинна зробити з Україною" — доказ геноциду для трибуналу

Зеленський: стаття РИА Новости "Що Росія повинна зробити з Україною" — доказ геноциду для трибуналу
. Фото: Офіс президента України

Стаття під назвою "Що Росія повинна зробити з Україною", оприлюднена російським інформаційним агентством РИА "Новости", є доказом планів РФ провести геноцид громадян України, переконаний президент Володимир Зеленський.

Про це Зеленський заявив під час виступу перед парламентом Румунії 4 квітня.

"3 квітня, коли світ жахнувся, побачивши тіла убитих в Бучі, на сайті російської державної інформаційної агенції "РІА Новини" була опублікована стаття з обґрунтуванням геноциду українців. Її назва доволі красномовна, я цитую: "Що Росія повинна зробити з Україною". І це не просто текст. Це один з доказів для майбутнього трибуналу проти російських воєнних злочинців", — наголосив він.

Як зазначив президент, для позначення геноциду українців Росія вжила у статті терміни "деукраїнізація" і "деєвропеїзація".

"В статті описується чіткий і прорахований порядок знищення усього, що робить українців українцями та і самих наших людей. Тих, кого не вдасться зламати і підкорити. Сказано, що потрібно провести "деукраїнізацію" і "деєвропеїзацію" України. Сказано, що навіть назву нашої держави треба стерти. Фактично сказано, що загибель якнайбільшого числа наших людей у війні тільки вітається", — зауважив Зеленський.

Президент наголосив, що такі тези висуває російське державне інформаційне агентство — отже, це є офіційною позицією Росії.

"Хочу ще раз підкреслити: це сайт державної інформаційної агенції Росії, на якому в умовах відкритої державної цензури може бути опубліковано лише те, що відповідає офіційній ідеологічній позиції щодо війни проти України. Те, що не відповідає такій позиції, просто не пройшло би цензуру", — зазначив політик.

За його словами, відтак росіяни відверто заявляють про намір знищити все, що пов’язано з Україною.

"Вони навіть не ховаються. Вони відкрито кажуть про мету вторгнення на територію України. Якби наша армія не вистояла, якби наш народ не піднявся на захист держави, вони зробили би те, що зробили в Бучі – але на всій території України", — підкреслив Володимир Зеленський.

Він додав, що приводом для вбивства мирних мешканців для російських військових була навіть присутність у них вдома українського прапора.

"Нам відомо про цілеспрямовані вбивства вчителів, вихователів на тимчасово окупованій території. Нам відомо про цілеспрямований терор проти усіх, кого окупанти розглядали як активістів, як людей, пов’язаних з армією. Навіть просто присутність в квартирі людини національної символіки України, державного прапора або герба, вже була для окупантів приводом для того, щоб вбити цю людину або принаймні погрожувати вбивством", — підсумував президент.

Про що написали в РИА "Новости" і що відомо про автора

Уранці 3 квітня російське державне видання РИА "Новости" оприлюднило статтю під назвою "Що Росія має зробити з Україною". Майже одразу матеріал став недоступним для пошуку, але за допомогою інтернет-архівів його досі можна переглянути. У статті авторства Тімофія Сєргєйцева йдеться не лише про так звану "денацифікацію", а й про "деукраїнізацію", що фактично означає переслідування або вбивства людей за етнічною ознакою.

Читайте також: Етнічні чистки: на державному російському сайті вийшла стаття "Що Росія має зробити з Україною"

Сєргєйцев пише, що, на його думку, денацифікації потребує не лише "погана" українська влада, а й більшість українського народу. Він також стверджує, що "денацифікація України" сьогодні перейшла у "практичну площину", та має зачепити більшість українського народу, оскільки він підтримує "політику нацистського режиму".

Автор пояснює, що "денацифікація — це комплекс заходів щодо нацифікованої маси населення, яка технічно не може бути піддана прямому покаранню як військові злочинці". Він називає "винними" у нацизмі значну частину народу України, мовляв, вони "пасивні нацисти, співучасники".

"Справедливе покарання цієї частини населення можливе лише як несення неминучого тягаря справедливої війни", — пише Сєргєйцев.

Серед методів "денацифікації" автор пропонує "перевиховання", яке, як він відкрито стверджує, має досягатись ідеологічними репресіями та жорсткою цензурою, в тому числі у сфері культури та освіти.

Тимофій Сергєйцев — російський політтехнолог, сценарист, філософ. За даними ЗМІ, у період із 1998 по 2004 роки Сєргєйцев консультував низку українських бізнесменів та політиків, у тому числі Віктора Пінчука, Віктора Януковича, Арсенія Яценюка.

Читайте також

"Різанина в Бучі": Україна просить Міжнародний кримінальний суд приїхати на Київщину. Що відомо

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

"Книга палачів". Зеленський закликав долучатись до розслідування злочинів росіян в Україні

Війна Росії в Україні. День 40. Текстовий онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

На початок