Матеріал вийшов на державному медіа РФ РИА Новости. Майже одразу він став недоступним для пошуку, але за допомогою інтрнет-архівів його досі можна переглянути. Мова в статті йде не лише про так звану "денацифікацію", а й про "деукраїнізацію", що фактично означає переслідування або вбивства людей за етнічною ознакою.
"Цілий народ оголошується неправильним, пропагується необхідність знищення українців та української державності. Стаття у державному виданні закликає до геноциду", — коментує Денис Казанський, український блогер, журналіст та політичний. Суспільне Культура наводить скріншоти з матеріалу "Що Росія має зробити з Україною".
У статті авторства Тімофєя Сєргєйцева йдеться про те, що, на його думку, денацифікації потребує не лише "погана" українська влада, а й більшість українського народу.

Далі йдеться, що "денацифікація — це це комплекс заходів щодо нацифікованої маси населення, яка технічно не може бути піддана прямому покаранню як військові злочинці".

Автор статті в державному виданні називає "винними" у нацизмі значну частину народу України, мовляв, вони "пасивні нацисти, співучасники".
"Справедливе покарання цієї частини населення можливе лише як несення неминучого тягаря справедливої війни", — пише автор.
Автор прямо пропонує репресії для "перевиховання" і перелічує їхні варіанти.

Автор заперечує державність України.

І врешті пише про "деукраїнізацію".

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко прокоментував російський матеріал у своєму Telegram-каналі. Він наголосив, що у статті йдеться фактично про те, що "РФ має знищити нашу країну":
До речі, в коментарях до самої статті на сайті РИА Новости — суцільне схвалення від російськомовних читачів.

Війна — усі останні новини
- Як розвивалася російська пропаганда
- "Русский мір" – єресь чи неонацизм? Розбирається Костянтин Дорошенко
- Чи можлива Росія без царя – пояснює Олег Криштопа
- Правління Миколи І – імператора, якого історики порівнюють із Путіним
- Тримайте своє "the" подалі від моєї країни. І вивчіть трохи історії
- Що може статися з українською музикою після війни – пояснює Юрій Береза
- Ми різні – відмінності російських та українських соцмереж
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!