Миколаївський центр онкології. Як працює медзаклад під час війни

Миколаївський центр онкології. Як працює медзаклад під час війни

Миколаївський центр онкології. Як працює медзаклад під час війни
Ілюстративне фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

У Миколаївському обласному центрі онкології від початку війни на 35 відсотків зменшилася кількість пацієнтів. Більшість хворих через воєнні дії не мають змоги дістатися до лікарні. Наразі тут щоденно лікуються 150—200 пацієнтів.

За словами директора закладу Дмитра Лагочева, за останні тижні вдалося максимально налагодити роботу, тому лікування відбувається майже як у довоєнні часи.

Від початку повномасштабних військових дій онкоцентр почав працювати як госпіталь. Надають цілодобову допомогу як онкохворим, так і людям, які отримали поранення від обстрілів.

Миколаївський онкодиспансер. Як працює медзаклад під час війни
Кабінет Миколаївського онкодиспансеру. Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

Олексій перебуває в Центрі майже два тижні. 14 березня він отримав поранення внаслідок обстрілів та переніс дві операції на кінцівках та животі.

"Я, як завжди, приїхав на роботу. Вийшов з машини і несподівано розпочалися ці обстріли, прилетіли "Гради", касетні, що розлітаються. І одна з цих касет потрапила в дах, потім через дах у машину та в мене. Я просто не розумію, для чого це все. Ми — звичайні мирні люди. Нікому зла не бажали, а по нас стріляють "Градами", — розповів Олексій.

Щоденно в онкоцентрі роблять від восьми до десяти операцій. Олександра одна з тих, хто нещодавно переніс операцію. Лікар Дмитро Пішак щогодини перевіряє стан пацієнті. Відділення перенесли на перший поверх, аби у разі небезпеки пацієнти могли евакуюватися.

"Раніше це було гінекологічне відділення. Зараз, оскільки воно розташоване на першому поверсі, ми його зробили загальним хірургічним відділенням, де перебувають післяопераційні хворі, яким виконані операції в нашому центрі. Коли тривога, то стараємося не починати операцію, спускаємо хворих у підвал, виводимо у коридор в межах двох стін, щоб було більш безпечно. Але якщо тривога і ми в операційній, то працюємо згідно з штатним розкладом", — розповів медичний директор з хірургічної частини Дмитро Пішак.

"Нас вивозять у коридор. Все за правилами, як в інструкції написано. Вікна зашторюють, матраци там, щоб не розбилося вибуховою хвилею. Все за правилами війни", — каже пацієнт онкоцентру.

У кожному з чотирьох корпусів обладнали підвальні приміщення, де пацієнти ховаються під час повітряної тривоги.

Миколаївський онкодиспансер. Як працює медзаклад під час війни
Приміщення, де люди ховаються від обстрілів. Фото: Світлана Кльосова/Суспільне Миколаїв

В одному з приміщень можуть розміститися 30 людей.

"Тут є запас води на 400 літрів, тут є ковдри, щоб утеплити. Якщо комусь важко довго сидіти, ми маємо матраци і білизну, ми можемо покласти, розстелити, можемо банкетки зрушити, укласти. Є вентиляція у робочому стані, доступ повітря є. І, відповідно, найголовніший захист, що пробити тут неможливо", — говорить в.о. завідувача центру з променевої діагностики та терапії Лариса Алдунгарова.

Не дивлячись на обстріли та звуки вибухів, у Центрі онкології продовжують працювати 90 відсотків медперсоналу. Щоденно приймають пацієнтів, лікують їх амбулаторно та стаціонарно. Продовжується планове лікування, операції, променева та хімієтерапія. Воєнні дії внесли корективи, але, за словами Дмитра Лагочева, люди адаптувалися.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок