Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі прибув в Україну, де він проведе перемовини з урядовцями щодо надання оперативної підтримки безпеки ядерних об’єктів країни.
Про це повідомила пресслужба організації.
Зазначається, що оперативна підтримка включатиме відряджання експертів МАГАТЕ на пріоритетні ядерні об’єкти та перевезення життєво важливих предметів безпеки та безпеки, включаючи обладнання для моніторингу та аварійної допомоги.
"Військовий конфлікт піддає атомні електростанції та інші об'єкти з радіоактивними матеріалами України безпрецедентній небезпеці. Ми повинні вжити термінових заходів, щоб забезпечити їх подальшу безпечну експлуатацію і знизити ризик ядерної аварії, яка може мати серйозні наслідки для здоров'я людей і навколишнього середовища як в Україні, так і за її межами", — заявив Гроссі.
Також у межах візиту він планує відвідати одну з атомних електростанцій України. У МАГАТЕ нагадали, що розробили детальні плани надання допомоги щодо безпеки ядерних об’єктів України. Йдеться про 15 ядерних енергетичних реакторів на чотирьох АЕС, а також Чорнобильської АЕС, де розташовані об’єкти поводження з радіоактивними відходами після аварії 1986 року.
"Україна звернулася за нашою допомогою для забезпечення безпеки. Зараз ми почнемо її назвати. Україна має одну з найбільших в Європі ядерно-енергетичних програм. Присутність МАГАТЕ там, де це необхідно для забезпечення безпеки, має першорядне значення", — наголосив очільник організації.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- 27 березня радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль повідомила, що Україна разом із партнерами працює над усуненням Росії з МАГАТЕ або принаймні відстороненням усіх росіян від ключових позицій у Секретаріаті організації через російську політику ядерного тероризму.
- Російські військові розграбували та знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію в місті Чорнобиль на Київщині вартістю 6 мільйонів євро.
- 16 березня у Держагентстві з управління зоною відчуження повідомили, що російські військові пограбували всі офіси підприємств у Чорнобилі та вивезли спецодяг і комп’ютерну техніку.
- Росіяни захопили ЧАЕС 24 лютого — у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
- 9 березня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) заявило, що більше не отримує даних від системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС.
- 20 березня на ЧАЕС вперше від початку війни вдалося провести часткову ротацію персоналу. Загалом зі станції вдалося вивезти 64 працівники.
- Запорізька АЕС та місто Енергодар, в якому вона розташована, уже 21 добу окуповані російськими збройними формуваннями.
Читайте також
"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам
Вторгнення Росії в Україну. День 34. Текстовий онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!