На Запорізькій АЕС розповіли про поточну ситуацію

На Запорізькій АЕС розповіли про поточну ситуацію

На Запорізькій АЕС розповіли про поточну ситуацію

Запорізька АЕС та місто Енергодар, в якому вона розташована, уже 21 добу окуповані російськими збройними формуваннями. Формально росіяни не втручаються в роботу станції, але змушують персонал всі технічні рішення погоджувати з їхнім командиром.

Про це повідомляє офіційний Телеграм-канал НАЕК "Енергоатому".

Усі 6 енергоблоків ЗАЕС обслуговує український персонал, що має можливість ротації. Коли співробітники прибувають на електростанцію, їх перевіряють російські військові, — йдеться у повідомленні. "У місті-супутнику станції значно побільшало військових, зокрема і "поліціянтів" та омоновців, завдання яких – придушувати мирні зібрання. Майже з усіх адмінбудинків окупанти познімали прапори України. Крім того, вони посилюють інформаційно-психологічний тиск на людей, проводять масовану агітаційну роботу, намагаючись схилити населення Енергодару на свій бік", — зазначають в "Енергоатомі".

Там також додають, що в Енергодарі залишаються проблеми із пальним, постачанням харчових продуктів та медикаментів першої необхідності.

В НАЕК нагадують: "Вже шосту добу окупанти утримують викраденого першого заступника міського голови Івана Самойдюка, який координував гуманітарні вантажі до міста і не погодився на співпрацю з ворогом". За інформацією "Енергоатому", станом на 10:00 25 березня Запорізька та інші АЕС України працюють стабільно. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках атомних станцій і прилеглих до них територіях — у межах норм.

Що відомо

  • Уночі 4 березня у результаті обстрілів з боку російських військ на Запорізькій АЕС спалахнула пожежа. Згодом її вдалося ліквідувати.
  • На ЗАЕС станом на 9 березня перебували близько 400 військових та техніка армії РФ.
  • 11 березня на захопленій російськими військовими Запорізькій АЕС невідомі заявили, що станція нібито належить до сфери керування "Росатому".

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок