"Зараз вся Україна — військово-гуманітарний штаб". Волонтер з Миколаєва розповів про свою діяльність

"Зараз вся Україна — військово-гуманітарний штаб". Волонтер з Миколаєва розповів про свою діяльність

"Зараз вся Україна — військово-гуманітарний штаб". Волонтер з Миколаєва розповів про свою діяльність
Фото: Юрій Степанець/Facebook

Від початку вторгнення РФ у Миколаєві функціонує телеграм-канал волонтерської допомоги "Миколаїв Help 24/7". Канал допомагає людям дізнатися, де можна отримати допомогу, в якому районі міста. А також "Миколаїв Help 24/7" координує роботу волонтерів, штабів.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів волонтер, засновник телеграм-каналу волонтерської допомоги "Миколаїв Help 24/7", депутат Миколаївської міської ради Юрій Степанець.

Чому Ви вирішили займатися волонтерською діяльністю?

- В ЗСУ, на жаль, немає візків, оснащених спеціальною зброєю, аби, знаєте, в сидячому положенні воювати. Тому я обрав шлях, щоб бути корисним, попри те, в якому ти положенні — сидячи, стоячи, лежачи. Я розумію, що в режимі онлайн я можу бути кориснішим, аніж офлайн. А як інакше? Зараз вся Україна — військово-гуманітарний штаб, хто як може допомагає, аби кожен був на своєму місці зараз.

Чим саме і кому Ви допомагаєте?

- У перші дні війни подумав, що потрібно допомагати та створив телеграм-канал "Миколаїв Help 24/7", щоб централізованіше допомагати. Тобто щоб люди змогли зрозуміти, де вони можуть отримати допомогу, в якому районі, координувати роботу волонтерів, штабів. Координувати роботу також тих людей, які хочуть допомогти з-за кордону. Або розміщувати оголошення щодо того, хто потребує чи надає допомогу. Саме цим і займаюсь вже майже місяць.

-Які були проблемні моменти і як вдалося вирішувати їх?

- Коли почалася паніка, черги в аптеки й багато хто з людей розкупив деякі необхідні препарати, наприклад, заспокійливі, постало питання, що ці ліки вже в Миколаєві не дістати. Логістичні напрямки, через які можна було отримати ті чи інші ліки, були відрізані й на сьогодні залишаються проблемними. Тому були витрачені сили волонтерів на різні напрямки, вдалося дістати дещо з-за кордону, дещо й досі в дорозі. Зараз в кожному куточку України є свої люди, які можуть отримати посилку, відправити, куди потрібно. Зараз така "збірна" України й кожен на своєму місці.

"Зараз вся Україна — військово гуманітарний штаб". Волонтер з Миколаєва розповів про свою діяльність
Миколаївські волонтери. Фото: Юрій Степанець/Facebook
Читайте також: "На Миколаївщині за добу через обстріли з боку Росії поранення отримали щонайменше п’ятеро дітей"

- Чи можемо сказати, що українці об'єдналися так, як не об'єднувалися у довоєнний час?

- Звичайно. Багато хто зараз намагається бути корисними. Найважливіше певний напрямок для себе обрати, певну точку і бути корисними й ефективними тут. Тому що, коли людина намагається за все взятися, вона розпилюється, вигорає психологічно, емоційно і фізично. Наприклад, люди поїхали на захід України, вони скоординували свої зусилля на оформленні гуманітарних вантажів, що йдуть, зокрема, і в Миколаїв. А хтось, тут на місці, знайшов склади й може багато гуманітарного вантажу отримувати й розвозити людям, які цього потребують. Дехто займається забезпеченням амуніцією ТрО, ЗСУ. Дехто займається конкретно біженцями, допомагає знайти прихисток.

- Підсумуйте, завдяки чому незалежна Україна переможе?

- Як можна перемогти країну, в якій сьогодні воює все населення? Зокрема історії, які я отримую з телеграм-каналу, пишуть: "Ми з сином розвозимо гуманітарну допомогу велосипедом. У сина зламався велосипед. Будь ласка, якщо у когось є невеликий велосипед, дайте, ми будемо допомагати". А ця історія, коли бабуся збила огірками безпілотник. Як можна перемогти цю країну? Я зробив ілюстрацію — і на колясці можна танк увезти.

"Зараз вся Україна — військово гуманітарний штаб". Волонтер з Миколаєва розповів про свою діяльність
Ілюстрація Юрія Степанця. Фото: Юрій Степанець/Facebook

- Ми готові сформувати окрему маломобільну бригаду, аби воювати також. Нашого бойового духу достатньо, аби нам ще допомогли зброєю.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок