Перейти до основного змісту
Президент Польщі підписав закон щодо українських біженців. Що він передбачає

Президент Польщі підписав закон щодо українських біженців. Що він передбачає

Президент Польщі підписав закон щодо українських біженців. Що він передбачає
. Тетяна зі своєю дочкою Катериною, вокзал Перемишля, південно-східна Польща, 12 березня 2022 року. Фото: Petros Giannakouris / AP

Президент Польщі Анджей Дуда 13 березня підписав закон, який регламентує умови перебування українських біженців у країні та їхню соціальну підтримку.

Про це повідомили у канцелярії Дуди, передає Onet.pl. Польський Сейм проголосував за документ у середу 9 березня.

Документ гарантує законність перебування у Польщі громадян України, а також членів їхніх сімей, які не мають українського громадянства. Норма стосується тільки тих українців, які поїхали до країни після початку російського вторгнення 24 лютого.

Українці зможуть законно перебувати у країні 18 місяців, а за 9 місяців перебування в країні біженці зможуть подати заяву на тимчасове проживання терміном на 3 роки.

Також легальним буде перебування дітей, народжених у Польщі українками, які втекли від війни, студентам та школярам дозволяється продовжити навчання у польських освітніх закладах.

Окрім того, українські біженці отримують дозвіл на роботу та доступ до медичної допомоги. Вони також отримають одноразову фінансову допомогу у 300 злотих на особу.

У документі також передбачені пільги для поляків, які забезпечуватимуть харчування та проживання громадян України.

Що відомо

  • Міністерство закордонних справ планує відкрити онлайн-ресурс з інформацією для українських біженців.
  • Кабінет міністрів ухвалив рішення про надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг при розміщенні переселенців з районів бойових дій.
  • Від початку збройної агресії Росії Укрзалізниця евакуювала у безпечні частини країни та за кордон понад 2 мільйони українців.
  • Уряд Греції ухвалив рішення відправити транспорт у Польщу для того, щоб перевезти до себе частину біженців з України.
  • Заступник голови департаменту туризму Аджарії Тамаз Ахвледіані повідомив, що для українських біженців підготували місця для поселення в Аджарії.
  • За даними ЮНІСЕФ, кількість українських дітей-біженців, які разом з батьками рятуються від російської військової агресії, перевищила один мільйон. Більшість сімей виїхали до Польщі, Угорщини, Словаччини, Молдови та Румунії.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну. День сімнадцятий. Онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Через напад Росії загинули чи зазнали травм понад 1400 цивільних українців — ООН

На вулицях росіяни і чеченці. Життя у Гостомелі: розстріли, відсутність їжі, тепла і зв’язку

Щоденники війни. Найстрашніша подорож мого життя

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок