24 березня у Нагірному Карабаху Збройні сили Азербайджану перейшли у наступ, перетнувши лінію розмежування.
Про це повідомляє Радіо Азатутюн (вірменська служба Радіо Свобода) із посиланням на інформаційний штаб самопроголошеної республіки.
"Збройні сили Азербайджану сьогодні (24 березня — ред.) приблизно о 16:00 у напрямку села Парух Аскеранського району порушили лінію зіткнення", — йдеться у повідомленні.
Як зазначає видання, представники збройних формувань Нагірного Карабаху та російського військового контингенту почали перемовини з азербайджанською стороною, щоб та припинили наступ та повернула свої війська на вихідні позиції.
"Закликаємо населення зберігати спокій, на решті всіх ділянок лінії дотику ситуація наразі стабільна", — йдеться у повідомленні.
Окрім того, представники Нагірного Карабаху евакуювали жінок та дітей громади Храморт Аскеранського району, де кілька днів тому російські військові встановили опорний пункт.
Азербайджанська сторона поки що на повідомлення не відреагувала, повідомляє Радіо Азатутюн (вірменська служба Радіо Свобода). Своєю чергою, азербайджанське інформаційне агентство Report оприлюднило коментар Міноборони країни, в якому заперечується заява про наступ.
"Повідомлення вірменських джерел про нібито загострення ситуації вздовж території Азербайджану, де тимчасово дислокується російський миротворчий контингент, не відповідають дійсності", — повідомили агентству у міністерстві.
11 січня на вірменсько-азербайджанському кордоні сталася стрілянина між військовослужбовцями двох країн. Цю інформацію підтвердили міністерства оборони Азербайджанута Вірменії.
Що відомо
- Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році.
- 27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у розв'язанні війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
- 10 листопада 2020-го Азербайджан та Вірменія підписали мирну угоду між двома країнами після останньої війни за Нагірний Карабах, яка тривала 44 дні. Договір підписали за посередництва Росії, 26 листопада 2021-го, президенти Азербайджану, РФ та прем'єр-міністр Вірменії. Вони домовилися завершити демаркацію та делімітацію азербайджано-вірменського кордону, розблокувати транспортні коридори та продовжити розмінування територій.
- Вірменські громадяни сприйняли підписання цього договору як капітуляцію, через що в Єревані відбулися акції протесту з вимогою відставки прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна.
- У листопаді 2021 року Пашинян і президент Азербайджану Ільхам Алієв під час переговорів у Сочі домовилися про створення комісії з демілітаризації вірмено-азербайджанського кордону та розблокування транспортних коридорів у регіоні.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. Місяць війни у фото
Місяць війни Росії проти України. Хроніка 24 березня
Я готовий піти на все, якщо моя хода буде з нашим народом — інтерв’ю Зеленського
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!