Україна отримає 100 мільйонів доларів на стипендії студентам

Україна отримає 100 мільйонів доларів на стипендії студентам

Україна отримає 100 мільйонів доларів на стипендії студентам
Світовий банк. Ілюстративне фото: thebalance.com

Світовий банк виділить Україні 100 мільйонів доларів на виплати стипендій студентам вищих навчальних закладів.

Про це повідомляє пресслужба фінустанови.

"Уряд України та Світовий банк ухвалили рішення щодо екстреної допомоги для фінансування стипендіальних програм у галузі вищої освіти у навчальному році 2021-2022. Завдяки новому компоненту у спільному проєкті Міністерства освіти України та Світового банку "Удосконалення вищої освіти в Україні заради результатів" надається фінансування у розмірі майже 100 мільйонів доларів США для відшкодування бюджетної програми уряду у секторі вищої освіти", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають у Світовому банку, допомога дозволить виплачувати у 2021-2022 навчальному році академічні стипендії для 172 тисяч студентів та соціальні стипендії для 50 тисяч студентів стипендіальних програм.

У фінустанові пояснили, що через російське вторгнення багато родин втратили можливість підтримувати освіту своїх дітей.

"Академічні та соціальні стипендії і є таким необхідним додатковим джерелом доходу для студентів, особливо для дітей з бідних сімей. Ці стипендії допоможуть Україні зберегти людський капітал для своєї реконструкції та розвитку", — сказав Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у справах країн Східної Європи.

Окрім того, ці стипендіальні програми допоможуть студентам забезпечити свої основні потреби та послуги, зрештою, сприятимуть продовженню освітньому процесу та покращенню результатів навчання, наголосив він.

Що відомо

  • Світовий банк 14 березня оголосив про виділення майже 200 мільйонів доларів додаткового та перепрограмованого фінансування для підтримки соціальних послуг України.
  • Конгрес США схвалив пакет екстреної військової та гуманітарної допомоги для України у розмірі 13.6 мільярда доларів.
  • Міжнародний валютний фонд 10 березня перерахував Україні 1,4 млрд дол. США в еквіваленті за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument.
  • Китай надасть Україні гуманітарну допомогу на майже 800 мільйонів доларів.
  • Велика Британія надасть Україні 100 мільйонів доларів через Світовий банк, щоб підтримати основні державні функції та пом'якшити фінансовий тиск, спричинений вторгненням Росії.

Читайте також

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Війна Росії проти України. День двадцять третій. Онлайн

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок